سرمربی استقلال گفت: وقتی می‌دانیم با یک تیم دسته اولی بازی داریم آن بازی را خاص می‌دانم.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با مس کرمان که فردا در چارچوب مسابقات جام حذفی برگزار می‌شود، گفت: وقتی می‌دانیم با یک تیم دسته اولی بازی داریم آن بازی را خاص می‌دانم. دیدار فردا  با 2،3 روز اختلاف با بازی قبلی برگزار می‌شود و آن هم با درخواست ما بود تا با ملی‌پوشان‌مان  بازی کنیم اما متاسفانه امید ابراهیمی پدرش را از دست داد و به او تسلیت می‌گویم.

وی افزود: وریا غفوری هم یک ضربه در تمرین به پایش خورد و ما نتوانستیم در بازی با فولاد از او استفاده کنیم. برای این این دیدار هم کادر پزشکی تشخیص داد که او چند روز استراحت کند و امیدوارم برای وریا اتفاقی نیفتاده باشد. به دلیل اینکه فاصله بین 2 بازی‌مان کم بود تغییراتی در تیم داریم که بتوانیم با نیروی مضاعف به این دیدار برویم. از هواداران می‌خواهم که به ورزشگاه بیایند و تیم را حمایت کنند چون ما در این چند بازی تلاش می‌کنیم هم فوتبال خوبی بازی کنیم و هم بتوانیم نتیجه بگیریم.

سرمربی استقلال در مورد نبود 3 بازیکن اصلی تیمش در دیدار فردا عنوان کرد: منکر ستاره‌هایی چون امید ابراهیمی، خسرو حیدری و وریا غفوری نمی‌شوم اما ساختارمان را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که کمتر دچار مشکل شویم. از الان پیش‌بینی بهمن‌ماه را کردیم که اگر از مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان بگذریم هر 4-5 روز بازی داریم. این تجربه را در تیم نفت داشته‌ام و از لان به فکر بهمن‌ماه هستم تا اگر بازیکنی مصدوم شد جایگزین کنیم.

منصوریان در واکنش به اظهارات علیرضا بیرانوند مبنی بر اینکه منصوریان می‌خواست فوتبالش را نابود کند، گفت: خیلی مسئله عجیبی نیست که هر بازیکنی در مورد مربی‌اش صحبت کند، 4،5 سال شاگرد من بود و نظرش قابل احترام است اما ایده من مسیر کلی فوتبال است، بیرانوند پسر خوبی است و او نظرش را گفته و مسئله خاصی نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بازیکنان استقلال به راحتی موقعیت‌هایشان را از دست می‌دهند، عنوان کرد: تنها یک راهکار بیشتر نداریم. شما نویسنده هستید و اگر 20 بار یک مطلب را پشت سر هم بنویسید بهتر به هدفتان می‌رسید تا یک بار آن را بنویسید، بچه‌های ما باید تلاش کنند و ما نیز در تمرینات جدیت به خرج دهیم. با تمرین کردن است که این مشکل برطرف می‌شود اما اینکه بخواهیم معجزه‌ای صورت بگیرد و بازیکن همه موقعیت‌ها را به گل تبدیل کند چنین چیزی نیست. ما باید تمرین کنیم و همه تمرکزمان را در تمرین بگذاریم این مسئله پیوسته هم مسیر است.

سرمربی استقلال ادامه داد: در این چند روز که لیگ تعطیل است حمله را برای مهاجمان تیم شبیه‌سازی می‌کنیم و آنقدر تکرار مکررات خواهیم کرد تا بازیکن بتواند خودش را از این فشار خارج کند. بپذیریم که بازیکن هم تحت فشار است و به خاطر آن موقعیت را از دست می‌دهد. در مجموع از عملکرد تاکتیکی‌مان راضی هستیم چون روند روبه‌رشدی در پیش گرفتیم. با  این وجود اعتقاد دارم که در بازی با فولاد خوزستان سهل‌انگاری در تیم به وجود آمد، بازیکنان باید این احساس را که حتما پیروز از زمین می‌رویم نداشته باشند و هر زمان که داور سوت را زد برنده خواهند بود. ما نمونه این موضوع را در نفت پشت سر گذاشتیم و در 11 بازی در دقایق 85 تا 95 به برتری رسیدیم.

منصوریان در مورد فحاشی تماشاگران فولاد و برخورد کمیته انضباطی با آنها عنوان کرد: اصلا امیدی به کمیته انضباطی نداریم، آنها فقط شنبه‌ها می‌آیند و نمی‌دانم بقیه هفته کجا می‌روند با اینکه من خودم آقای حسن‌زاده را دوست دارم ولی تلاش می‌کنم اصلا کارم به کمیته انضباطی کشیده نشود. ترجیح می‌دهم اگر مشکلی با کسی داشته باشم کارم به قوه قضائیه کشیده شود تا به کمیته انضباطی. مسوولان کمیته انضباطی در برخی از پرونده‌ها به صورت چکشی برخورد می‌کنند، این اتفاق باید قبل از بازی سال گذشته ما برابر استقلال خوزستان اتفاق می‌افتاد، چند سال است که به اهواز می‌رویم و آنجا فحش می‌خوریم چه پارسال و چه امسال، من قبل از این دیدار هم به آقای حسن‌زاده گفتم که من به خوزستان می‌روم و آنجا فحش خواهم خورد، ایشان گفتند اگر این اتفاق بیفتد آنها را محروم خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز