داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: داوران آسیایی توان و ظرفیت بالایی دارند و می‌توانند با داوران برتر دنیا رقابت کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، علیرضا فغانی داور ۴۰ ساله تاکنون قضاوت بازی‌های مهمی را در  فینال لیگ قهرمانان آسیا، جام ملت‌های آسیا، جام جهانی باشگاه‌ها و المپیک ریو را برعهده داشته است. حضور در جام جهانی 2018 روسیه دومین حضور فغانی در جام جهانی است. او در جام جهانی گذشته داور چهارم هفت بازی از جمله بازی افتتاحیه برزیل - کرواسی بود.

علیرضا فغانی، نماینده داوری ایران در جام جهانی روسیه درباره حضور در این رویداد با سایت AFC به صحبت پرداخت که مشروح مصاحبه او را با این سایت در زیر می‌خوانید:

نظرتان درباره انتخاب برای جام جهانی روسیه چیست؟

 در AFC همیشه یک تیم از ما حمایت کرده است. از نظر پزشکی، فیزیکی و تکنیکی ما به خوبی حمایت شده‌ایم و در تمامی سمینارها تمرینات عملی داشته‌ایم. به همین خاطر بوده که برای تمام تورنمنت‌ها آماده بوده‌ایم. رقابت سالمی با دیگر داوران در سطح قاره داشته‌ایم و من مطمئن هستم که داوران آسیایی در جام جهانی قضاوت خوبی خواهند داشت.

دوست دارید در داوری به چه جایگاهی برسید؟

قضاوت فینال جام جهانی قطعا آرزوی هر داوری است و این آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. ما امیدواریم که یک داور آسیایی فینال جام جهانی را قضاوت کند. البته امیدواریم تیم‌های آسیایی عملکرد خوبی داشته باشند و اگر آن‌ها به مراحل پایانی برسند خوب خواهد بود، اما اگر این طور نشود داوران خوبی از آسیا هستند که می‌توانند نماینده شایسته‌ای برای قاره باشند. داوران آسیایی توان و ظرفیت بالایی دارند و می‌توانند با داوران برتر دنیا رقابت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز