به اعتقاد یک کارشناس فوتبال شانس ایران در برابر پرتغال بیشتر از بقیه تیم ها است چون پرتغال را خیلی تیم قدرتمندی نمی بینم و مراکش شرایط بهتری نسبت به پرتغال دارد.

به گزارش مرور نیوز، علی لطیفی کارشناس فوتبال ایران قبل از دیدار حساس تیم ملی فوتبال ایران و مراکش  با بیان این که این بازی می تواند برای ما بازی مرگ و زندگی باشد، اظهار کرد: در بازی با مراکش کار ما سخت تر از پرتغال است. مراکش تیم بسیار قدرتمندی است عمده بازیکنانش در تیم های معتبر اروپایی بازی می کنند و بازیکنان ثابت و تاثیر گذاری دارد.

وی در خصوص خط دفاعی تیم ملی گفت: به اعتقاد من نقطه ای که می تواند برای ما مشکل ساز شود خط دفاعی تیم است. بازیکنان هماهنگی لازم را در خط دفاعی ندارند و با توجه به این که وریا غفوری هم از تیم ملی خط خورد است، احتمالا پژمان منتظری و رامیین رضاییان را در سمت راست تیم خواهیم داشت. رامین رضاییان یکی از بازیکنان حرفه ای  ما است و همیشه سعی می کند بدنش را آماده نگه دارد ولی مدتی است در تیم خودش ثابت بازی نمی کند و وقتی بازیکنی در تیمش کم بازی کند از فرم بازی خارج می شود.

وی افزود:  با توجه به سبک و فلسفه ای که کارلوس کی روش دارد در خط جلویی تیم مشکلی نخواهیم داشت اما باید ببینیم تیم اون هماهنگی لازم را دارد یا خیر؟

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به این که در گروه سختی قرار گرفته ایم اظهار کرد: اگر بخواهیم 5 دوره حضورمان در جام جهانی را بررسی کنیم من اعتقادم دارم که این دوره گروه بسیار سخت تری نسبت به دوره های گذشته داریم و از طرفی بازیکنان ما تجربه های بالاتری نسبت به سال های گذشته دارند. همچنین 12 تا از بازیکنان ما در اروپا بازی می کنند که خودش فاکتور مهمی است هر چند در لیگ های درجه دو بازی می کنند ولی همین که در برابر بازیکنان توانمند دنیا بازی می کنند و خودشان را محک می زنند باعث می شود که اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند.

لطیفی بیان کرد: تیم ما جلوی تمام تیم هایی که فوتبال مالکانه بازی می کنند دچار مشکل است،  و فقط این مشکل هم به تیم ملی نیست در واقع فوتبال ما در سطح باشگاهی هم این مشکل را دارد.

وی ادامه داد: به نظرم شانس ایران در برابر پرتغال بیشتر از بقیه تیم ها است چون پرتغال را خیلی تیم قدرتمندی نمی بینم و مراکش شرایط بهتری نسبت به پرتغال دارد. 

این کارشناس فوتبال در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر اخراج لوپتگی گفت: یک مربی که دو سال با تیم کار کرده و توانسته است با این تیم مقتدرانه به جام جهانی صعود کند به فاصله دو روز مانده به جام جهانی اخراج شود قطعا در روحیه تیم تاثیر می گذارد ولی در کل فراموش نکنید که اسپانیا، اسپانیا است و ماخیلی نمی توانیم این موضوع را محور قرار دهیم برای نتیجه گرفتن جلوی اسپانیا و در کل کار ما بسیار سخت خواهد بود.

گفتنی است؛ رقابت های جام جهانی 2018 روسیه از امروز آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود فردا ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه خانگی تیم زنیت در شهر سن پترزبورگ به مصاف مراکش می رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز