در یک نظرسنجی اینترنتی، هواداران تیم فوتبال رئال مادرید آلوارو موراتا را برای بازی در ترکیب اصلی این تیم، با اختلاف گزینه بهتری نسبت به کریم بنزما دانسته‌اند.

به گزارش مرور نیوز، با وجود آنکه آمارها نشان می‌دهند عملکرد آلوارو موراتا در این فصل بهتر از همتای فرانسوی‌اش کریم بنزما بوده است، زین‌الدین زیدان سرمربی کهکشانی‌ها همچنان به دلیلی نامعلوم به قرار دادن هموطنش در ترکیب اصلی رئال مادرید اصرار می‌ورزد.

گلزنی موراتا در اغلب بازی‌هایی که در این فصل به میدان رفته سبب شده که او به‌عنوان گزینه بهتری برای قرار گرفتن در مثلث هجومی تیم فوتبال رئال مادرید شناخته شود و هواداران تیم هم چنین عقیده‌ای دارند.

از سه هزار هوادار رئال مادرید که در نظرسنجی آنلاین نشریه مارکا شرکت کرده‌اند، 81 درصد آنها در پاسخ به این سؤال که آیا بنزما برای ترکیب اصلی تیم تحت هدایت زیزو بهتر است یا موراتا، مهاجم پیشین یوونتوس را انتخاب کرده‌اند. در واقع از هر پنج نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند چهار نفر به موراتا رأی داده‌اند و یک نفر به بنزما. به این ترتیب بنزمایی که در این فصل چهار گل برای رئال مادرید زده و پاس گل دوم رونالدو در بازی شنبه شب برابر آلاوس را داد، 600 رأی کسب کرده است.

این در حالی است که موراتا، زننده گل سوم پیروزی اخیر کهکشانی‌ها در خانه آلاوس که هفتمین گل او در این فصل بود،  دو هزار و 400 رأی آورده است. موراتا در این فصل تنها شش بار در ترکیب اصلی رئال قرار گرفته است.

اصرار زیدان به استفاده از بنزما در ترکیب اصلی با وجود آمار بهتر، سن کمتر و آمادگی جسمانی بیشتر موراتا یک بار دیگر شائبه دخالت فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه در امور تاکتیکی تیم و اجبار سرمربی تیم به استفاده از مهاجم پیشین لیون را مطرح کرده است. این ادعایی بود که نشریه اسپانیایی اسپورت، تابستان سال گذشته انجام داد و چندان دور از واقعیت هم به نظر نمی‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز