جدول رده بندی 32 تیم حاضر در جام جهانی تا پایان دور اول مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، دور اول رقابت های جام جهانی 2018 روسیه با برگزاری 16  دیدار و 38 گل پایان یافت که هفت گل پنالتی و سه گل به خودی بود.

داوران جام جهانی 2018 روسیه در این بازی ها 50 کارت زرد و یک کارت قرمز به بازیکنان تیم ها دادند که تیم ملی پاناما با دریافت 5 کارت زرد و کلمبیا با دریافت 2 کارت زرد و یک کارت قرمز از این لحاظ رکورددار بودند.

عملکرد قاره های مختلف در جام جهانی 2018 روسیه

اروپا

روسیه، پرتغال، اسپانیا، فرانسه، دانمارک، کرواسی، ایسلند، سوئیس، صربستان، سوئد، آلمان، بلزیک، انگلیس و لهستان 14 تیمی هستند که از قاره سبز در جام بیست و یکم شرکت کرده اند.

روسیه، فرانسه، دانمارک، کرواسی، صربستان، سوئد، بلژیک و انگلیس تیم های اروپایی برنده دور اول مسابقات بودند که به ترتیب عربستان سعودی، استرالیا، پرو، نیجریه، کاستاریکا، کره جنوبی، پاناما و تونس را از سد راه برداشتند.

پرتغال و اسپانیا در دیدار رو در رو به تساوی رسیدند. ایسلند و سوئیس هم به ترتیب 2 غول قاره آمریکای جنوبی و برزیل را متوقف کردند و در نهایت آلمان و لهستان هم مغلوب مکزیک و سنگال شدند.

14 بازی، 8 برد، 4 تساوی، 2 شکست، 23 گل زده، 10 گل خورده ، 28 امتیاز و میانگین 2 امتیاز، حاصل عملکرد تیم های اروپایی در این بازی ها بود.  البته با توجه به اینکه اسپانیا و پرتغال به عنوان 2 تیم هم قاره ای به مصاف هم رفتند، این بازی برای هر 2 تیم محاسبه می شود.

روسیه با برتری پنج بر صفر مقابل عربستان سعودی برترین نتیجه تیم های اروپایی را کسب کرد و شکست یک بر صفر آلمان در بازی با مکزیکسبب شد مدافع عنوان قهرمانی ضعیف ترین عملکرد را در این بازی ها داشته باشد.

آمریکای جنوبی

قاره آمریکای جنوبی پنج نماینده در این دوره از رقابت ها دارد. اروگوئه، پرو، آرژانتین، برزیل و کلمبیا تیم هایی هستند که از کنفدراسیون CONMEBL در این دوره جام جهانی شرکت کرده اند.

در روز اول رقابت ها تنها اروگوئه توانست با نتیجه یک بر صفر از سد مصر بگذرد. آرژانتین و برزیل هم با نتیجه یک بر یک به ترتیب مقابل ایسلند و سوئیس متوقف شدند.  پرو و کلمبیا هم تیم های بازنده این قاره بودند که به ترتیب برابر دانمارک و ژاپن با نتایج یک بر صفر و 2 بر یک شکست خوردند.

5 بازی، یک برد، 2 مساوی، 2 شکست، 4 گل زده، 5 گل خورده، 5 امتیاز و میانگین یک امتیاز حاصل عملکرد تیم های آمریکای جنوبی در دور نخست است.

برتری یک بر صفر شاگردان اسکار تابارز مقابل مصر سبب شد آنها برترین تیم قاره در پایان دور اول لقب بگیرند و پرو هم با شکست یک بر صفر برابر دانمارک ضعیف ترین تیم از این قاره بود.

آسیا

ایران، عربستان سعودی، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا پنج تیم شرکت کننده از قاره کهن هستند که در پایان دور اول 2 برد، 3 شکست، 4 گل زده، 9 گل خورده، 6 امتیاز و میانگین 1/2 امتیاز را ثبت کردند. ایران و ژاپن به ترتیب با نتایج یک بر صفر و 2 بر یک از سد مراکش و کلمبیا عبور کردند وعربستان سعودی، کره جنوبی و استرالیا هم به ترتیب با نتایج پنج بر صفر، یک بر صفر و 2 بر یک مغلوب تیم های روسیه، سوئد و فرانسه شدند.

ژاپن با برتری برابر کلمبیا بهترین تیم  و عربستان با شکست از روسیه، ضعیف ترین تیم دور اول دور بودند.

آفریقا

قاره سیاه هم با پنج تیم به نام های مصر، مراکش، نیجریه، تونس و سنگال در این جام حاضر شده است. یک برد، 4 تساوی، 3 گل زده، 7 گل خورده، 3 امتیاز و میانگین 0/6 امتیاز آماری است که تیم های قاره آفریقا در این 5 بازی ثبت کرده اند.

سنگال با برتری 2 بریک برابر لهستان، تنها تیم آفریقایی برنده در پایان دور اول بود. مصر و مراکش با نتیجه یک بر صفر به ترتیب مغلوباروگوئه و ایران شدند. نیجریه با نتیجه 2 بر صفر از کرواسی شکست خورد و در نهایت تونس هم مقابل انگلیس با نتیجه 2 بر یک بازنده شد.

به همین دلیل نیجریه ضعیف ترین عملکرد را بین تیم های این قاره داشت.

آمریکای شمالی

کاستاریکا، مکزیک و پاناما سه تیم حاضر از این منطقه در جام جهانی 2018 روسیه هستند. در دور اول مسابقات مکزیک یک بر صفر آلمان را شکست داد تا برترین تیم منطقه آمریکای شمالی باشد. هر چند کاستاریکا با نتیجه یک بر مغلوب صربستان شد اما شکست سنگین سه بر صفر پاناما از بلژیک سبب شد این تیم ضعیف ترین عملکرد را داشته باشد. 3 بازی، یک برد، 2 شکست، یک گل زده، 4 گل خورده، 3 امتیاز و میانگین یک امتیاز آمار تیم های قاره آمریکای شمالی در پایان دور اول است.

جدول رده بندی 32 تیم حاضر در جام جهانی تا پایان دور اول

1-  روسیه: 3  امتیاز و تفاضل گل 5

2- بلژیک: 3 امتیاز و تفاضل گل مثبت 3

3- کرواسی: 3 امتیاز و تفاضل گل مثبت 2

4- فرانسه، انگلیس، ژاپن و سنگال: 3 امتیاز و تفاضل گل مثبت یک با 2 گل زده

8- اروگوئه، ایران، دانمارک، صربستان، مکزیک و سوئد: 3 امتیاز و تفاضل گل مثبت یک با یک گل زده

14- پرتغال و اسپانیا: یک امتیاز و تفاضل گل صفر با 3 گل زده

16-آرژانتین، ایسلند، برزیل و سوئیس: یک امتیاز و تفاضل گل صفر با یک گل زده

20:استرالیا، تونس، کلمبیا و لهستان: بدون امتیاز و تفاضل گل منفی یک با یک گل زده

24- مصر، مراکش، پرو، کاستاریکا، آلمان و کره جنوبی: صفر امتیاز و تفاضل گل منفی بدون گل زده

30- نیجریه: صفر امتیاز و تفاضل گل منغی 2

31- پاناما: صفر امتیاز و تفاصل گل منفی 3

32- عربستان سعودی: صفر امتیاز و تفاصل گل منفی 5

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز