سرمربی تیم نوجوانان با اعلام اینکه تیمش تورنمنت سن‌پترزبورگ حضور خواهد یافت، گفت: این تورنمنت جام جهانی کوچک است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عباس چمنیان، سرمربی تیم نوجوانان درباره برنامه و اردوهای پیش‌روی این تیم گفت: دو برنامه اصلی را در دستور کار قرار دادیم که اولی ورود بحث استعدادیابی مجدد در نوجوانان است و با همکاری کمیته جوانان قصد داریم بازیکنان مستعد در کشور را شناسایی کنیم. در همین راستا استعدادیاب‌ها رقابت‌های لیگ برتر نوجوانان را در سراسر کشور زیر نظر دارند و آنها را ارزیابی می‌کنند تا بازیکنانی که دیده نشده‌اند، امکان به کارگیری از آنها فراهم و به تیم نوجوانان اضافه شوند. بدون شک دریایی از استعداد در کشور ما در این رده سنی وجود دارد.

وی اظهار داشت: هدف دوم ما این است تا شروع مسابقات جام جهانی 2017 که شهریور در هند برگزار می‌شود، جهت ارتقای برنامه‌های منظمی را برای این تیم در نظر داریم تا بازیکنان را برای این تورنمنت بزرگ و جهانی آماده کنیم. البته تا آغاز رقابت‌ها زمانی زیادی داریم. قطعاً برای تکرار موفقیت باید مسیری رو به جلو و در حال پیشرفت داشته باشیم. بر همین اساس اولین اردوی خود را آذرماه شروع می‌کنیم.

سرمربی تیم نوجوانان درباره حضور نوجوانان در تورنمنت سن پترزبورگ گفت: با هماهنگی فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان 17 دی‌ماه به روسیه می‌رویم. در این تورنمنت 16 تیم شرکت و به تعبیری جام جهانی کوچک است. تیم‌های مختلف آسیایی و اروپایی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند و به نظرم می‌تواند محک خوبی برای سنجش توانایی و آمادگی بالای بازیکنان باشد و از نظر تاکتیکی ملی‌پوشان نوجوان را به استاندرادهای مورد نیاز بین‌المللی برسانیم.

چمنیان خاطرنشان کرد: تجربه خوبی در برگزاری اردوها در شهرهای مختلف داشتیم. قصد داریم در آینده این برنامه را متمرکزتر کنیم و یکی از این اردوها قطعاً در مشهد پیگیری می‌شود، در حال بررسی هستیم که پیش از اعزام به تورنمنت سن پترزبورگ به مشهد برویم و از علی بن‌موسی‌الرضا برای حمایت‌های معنوی که در مسابقات قهرمانی آسیا از تیم نوجوانان داشت، تشکر ویژه‌ای داشته باشیم. همچنین  اراک و شمال در برنامه‌های آتی این تیم قرار دادیم که ممکن است زمان این اردوها پس از بازگشت از روسیه باشد.

سرمربی تیم نوجوانان گفت: پنج اردوی داخلی را پیش از شرکت در مسابقات جام جهانی کوچک را پیش‌بینی کرده‌ایم، سعی داریم اردوهای‌مان بلند مدت نباشد، چراکه بازیکنان بتواند در مسابقات باشگاهی خود نیز حضور داشته باشد.

وی ضمن تبریک به تیم جوانان گفت: صعود تیم ملی جوانان را به مسابقات جام جهانی به کادر فنی و بازیکنان بار دیگر تبریک می‌گویم. همچنین از حمایت‌های فدراسیون فوتبال، کمیته جوانان و کمیته فنی و توسعه که همیشه در کنار تیم ملی جوانان و نوجوانان بودند و نگاه جدی به فوتبال پایه دارند، صمیمانه تشکر می‌کنم. قطعاً صعود این دو تیم به جام جهانی حاصل حمایت و تلاش‌های فدراسیون فوتبال بوده که توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی مشخص و منسجم به این امر مهم ‌دست یابیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز