تیم ملی فوتبال مکزیک در دومین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه برابر کره جنوبی به برتری رسید.

به گزارش مرور نیوز، تیم‌های ملی کره جنوبی و مکزیک در جام جهانی 2018 روسیه از ساعت 19:30 به وقت ایران به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود مکزیک تمام شد.

در این بازی که در ورزشگاه روستوف برگزار شد، کارلوس ولا (۲۶ - پنالتی) و خاویر هرناندز (۶۶) برای مکزیک گلزنی کردند. تک گل کره جنوبی هم توسط سون هیونگ مین (۹۳) به ثمر رسید.

قضاوت این مسابقه بر عهده مازیچ بود.

هرچند کره جنوبی این بازی را هجومی آغاز کرد و دو موقعیت خوب گلزنی به دست آورد اما این تیم مکزیک بود که به خاططر خطای هند بازیکن کره جنوبی، صاحب ضربه پنالتی شد. این پنالتی را ولا در دقیقه ۲۶ به گل تبدیل کرد تا مکزیک نیمه نخست را با یک گل به سود خود به اتمام برساند.

در نیمه دوم کره جنوبی برای جبران نتیجه هجومی تر شد ولی مکزیک هم باوجود برتری، عقب نشینی نکرد و به حملاتش ادامه داد. مکزیک نتیجه حملاتش را در دقیقه ۶۶ روی حرکت زیبای خاویر هرناندز گرفت و گل دوم را به ثمر رساند.

کره جنوبی در دقیقه ۷۵ می توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند ولی معطلی مهاجمان این تیم پشت محوطه جریمه مکزیک باعث هدر رفتن این فرصت شد. در نهایت هیونگ مین در وقتهای تلف شده با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه توانست تک گل کره جنوبی را وارد دروازه حریف کند.

در دیگر بازی این گروه، آلمان و سوئد از ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف هم خواهند رفت.

در حال حاضر مکزیک با یک بازی بیشتر نسبت به سوئد ۶ امتیازی است و در رده اول قرار دارد. سوئد هم تا پیش از بازی با آلمان ۳ امتیازی است و در صورت برد و یا مساوی در بازی امشب، کره جنوبی حذف خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز