وزیر ورزش و جوانان گفت: همان طور که در سه مسابقه قبلی تیم ملی فوتبال، مردم از تلاش و کوشش بازیکنان شاد شدند امیدواریم از این روزهای خوش باز هم در آینده داشته باشیم و پرچم کشورمان بارها به اهتزاز در آید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌ فر گفت: امیدوارم روز به روز کیفیت برنامه‌های این شبکه افزایش یافته و مسائل کارشناسی و مباحثی که مطرح می‌شود از عمق بیش‌تری برخوردار شود و در ایجاد شور و شعف و نشاط برای مردم نیز تاثیرات مثبت بیش‌تری داشته باشد. 

موفقیت بزرگ تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه را به مردم ایران تبریک می گویم.

 این دوره ما در گروه بسیار دشواری متشکل از قهرمانان قاره‌های مختلف و تورنمنت‌های مختلف قرار داشتیم. زمانی که این قرعه دشوار نصیب ما شد بسیاری بر این باور بودند که حضور ما در جام جهانی روسیه به منزله زنگ تفریحی برای تیم های بزرگ جهان خواهد بود. 

تیم ملی ایران با حمایت مردم، عظم و اراده ای ویژه را به کار بستند و تلاش کردند تا از حیثیت فوتبال کشور دفاع کنند. با عنایت خدا، مسوولان ورزش کشور و فدراسیون فوتبال با همراهی مردم، حمایت‌های لازم و هماهنگی‌های لازم و تدارکات مورد نیاز را فراهم کردند تا ما بتوانیم تاریخی‌ترین نتایج فوتبال کشور در ٥ دوره حضور در جام جهانی را کسب کنیم و موجب عزت و افتخار برای همه ایرانیان شویم. 

ملی پوشان کشورمان در جام جهانی فوتبال کاری کردند که همه دنیا در مقابل آن‌ها سر تعظیم فرود بیاورند و برای جوانان ایرانی ارزش ویژه‌ای قائل شوند. در این دوره در رنکیگ فیفا پرتغال چهارم، اسپانیا هشتم و ما سی و هفتم بودیم و از لحاظ ارزش قیمتی بازیکنان نیز بازیکنان پرتقال و اسپانیا  ١٥ تا ٢٥ برابر بازیکنان ما ارزش قیمتی داشتند. 

در این شرایط نابرابر ما با عزم و اراده خاص و وحدت و هماهنگی و تلاش ویژه توانستیم تدارک خوبی را فراهم آوریم و با تلاش کادر مربیگری و همت و از خود گذشتگی تک تک بازیکنان‌مان، نتایجی تاریخی به دست آمد. امروز کشور ما در رده‌بندی تیم‌های مختلف حاضر در جام جهانی که اعلام شد، در میان ٣٢ تیم رتبه ١٨ را کسب کرد. ١٦ تیم  به مرحله بعدی صعود  کردند و ما تنها دو پله با صعود فاصله داشتیم. ما چهار امتیاز کسب کردیم در حالی که امروز آرژانتین و ژاپن ٤ امتیازی به مرحله بعدی  صعود کردند و تیم‌های بزرگی نظیر آلمان حذف شدند.

وزیر ورزش و جوانان درباره بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ نیز گفت: یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی که پس از المپیک و جام جهانی فوتبال در آن حاضر می‌شویم، بازی‌های آسیایی است. ما ستاد عالی برنامه‌ریزی برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ٢٠٢٠ را از یک سال قبل تشکیل داده‌ایم.

این ستاد با دقت ویژه‌ای عملکرد تک تک فدراسیون‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد. نتایجی که در گذشته کسب کرده‌اند، عملکرد آن‌ها در بازی‌های آسیایی پیشین، آمادگی آن‌ها برای حضور در این دوره از جمله مواری است که در بررسی‌های ما مورد ارزیابی قرار گرفت تا بتوانیم مجموعه بزرگی از ورزشکاران و مربیان مختلف در رشته‌های مختلف را برگزینیم تا  شرکت موثر و آبرومندی در این بازی‌ها داشته باشیم.

سلطانی فر در ادامه گفت‌وگویش با "رادیو ورزش" گفت:  در بازی‌های آسیایی همواره سه کشور ژاپن، چین و کره جنوبی سه رتبه  نخست را به خود اختصاص داده‌اند و برای رتبه‌های چهارم تا ششم، میان سایر قدرت‌های آسیایی از جمله ایران، قزاقستان، ازبکستان، تایلند و هند رقابتی سنگین شکل می‌گیرد. 

در این دوره که اندونزی میزبان بازی‌هاست، با افزودن ورزش‌هایی که در آن موفق‌تر است به مجموع بازی‌ها، به جمع رقیبان ما اضافه شده است. با وحدت و هماهنگی و همدلی و با به صحنه کشاندن قهرمانان و ورزشکاران کشورمان همانگونه که در جام جهانی روسیه از حیثیت فوتبال کشور دفاع کردیم، از موقعیت ورزش کشورمان در آسیا دفاع می‌کنیم. 

حضور مقتدرانه اعضای تیم ملی فوتبال به قدری موثر و تلاش آن‌ها چشمگیر بود که برای نخستین‌بار مقام معظم رهبری حتی در باخت تیم ملی نیز پیام تشکر صادر و از تلاش فرزندان خود قدردانی کردند. همان طور که در سه مسابقه قبلی تیم ملی فوتبال، مردم از تلاش و کوشش بازیکنان شاد شدند امیدواریم از این روزهای خوش باز هم در آینده داشته باشیم و پرچم کشورمان بارها به اهتزاز در آید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز