مسئولان ضد دوپینگ فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کردند که هیچ دوپینگ مثبت و عمل خلاف قوانین ضد دوپینگ در بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه ثبت نشده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تاس، مسئولان ضد دوپینگ فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کردند که هیچ دوپینگ مثبت و عمل خلاف قوانین ضد دوپینگ در بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه ثبت نشده است.

یکی از مسئولان ضد دوپینگ فیفا در این باره، اظهار کرد: ما بیش از دو هزار و ۷۰۰ تست برای این بازی‌ها گرفتیم. هر کدام از بازیکنانی که در جام جهانی حضور دارند حداقل یک بار تست داده‌اند. ما در هر بازی حداقل از چهار بازیکن تست گرفته‌ایم. همه نمونه ها برای وادا فرستاده شده است و هیچ نمونه دوپینگی ثبت نشده است.

هفته‌ گذشته فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتهامات مربوط به دوپینگ به بازیکنان تیم‌ ‌ملی روسیه را بررسی کرده است و هیچ نمونه مثبتی مشاهده نشده است.

فیفا همچنین اعلام کرده است که این نتایج از سوی وادا نیز تایید شده اند. این اولین بار است که روسیه میزبان جام جهانی شده است. یازده شهر روسیه میزبان مسابقات جام جهانی امسال بودند و ۳۲ تیم فوتبال از کشورهای مختلف در این مسابقات شرکت کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز