رسانه های اسپانیایی حذف تیم ملی کشورشان از رقابت های جام جهانی 2018 روسیه را مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش مرور نیوز، پس از این که تیم ملی فوتبال اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه در ضربات پنالتی مغلوب روسیه شد و از این رقابت ها کنار رفت رسانه های اسپانیایی حذف تیمشان به دست یک تیم رده پایین در رنکینگ فیفا را مورد انتقاد قرار دادند.

روزنامه مارکا پس از شکت 4: 3 اسپانیا،در ضربات پنالتی، روی جلد خود نوشت: « این همه  راه را به خانه برگردید  »

روزنامه آ اس هم تیتر"پایان یک نسل" را برای این شکست انتخاب کرد.

در بخش سر مقاله این روزنامه آمده است: "پنالتی ها اسپانیا را از جام جهانی ای حذف کردند که اگر صادق باشیم، هرگز دلتنگ آن نخواهیم شد. اسپانیا در هیچ یک از بازی های خود خوب بازی نکرد." اسپانیا سه تساوی مقابل پرتغال، مراکش و روسیه داشت تنها یک پیروزی خفیف 1-0 برابر ایران به دست آورد.

به طرز عجیبی، فقط روزنامه سوپر دیپورت والنسیا ، به تصمیم فدراسیون فوتبال اسپانیا برای اخراج لوپتگی اشاره کرد.

این روزنامه فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید را مقر الی اخراج لوپتگی دانست و با انتشار عکس پرز زیر آن نوشت«راضی شدی»

خواکین کاپاروس، سرمربی سابق تیم سویا، در ستون روزنامه ال موندو به شدت از بازی اسپانیا برابر روسیه انتقاد کرد.

او نوشت: "فوتبال اسپانیا کند، قابل پیش بینی و بی آزار بود."

"آنها با سطح معمول خود فاصله داشتند. آنها فرصت خوبی داشتند که پس از پیش افتادن از حریف بازی را کنترل کنند، اما با زدن یک گل آسوده خاطر شدند و به جای رفتن به جلو، عقب نشستند.از همین جا بود که آنها بازی را باختند."

ال پایس هم به رسوایی جمعی، از فدراسیون گرفته تا نمایش ناامید کننده بازیکنان در روسیه اشاره کرد.

این روزنامه: "اسپانیا در طول این رقابت های متلاطم جام جهانی چنان مزخرف کار کردند که در پایان آنها خودشان را محکوم کردند."

"در این مقطع ناامیدی، اسپانیا اغلب این طور به نظر می رسید که گویی از هیمالیا ها صعود می کردند. اسپانیا بدون ارائه فوتبالی با کیفت، هیچ حمایت و هیچ چاره جویی نداشت.آنها هیچ تمرکزی برای مقابله با دشمن واقعی شان که خودشان بود، نداشتند."

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز