سرمربی تیم فوتبال بورسیا دورتموند به سختی برد خفیفی که شاگردانش در خانه برابر نماینده پرتغال کسب کردند و اشتباهاتی که در این بازی مرتکب شدند، اعتراف کرد.

به گزارش مرور نیوز، توماس توخل پس از پیروزی خانگی یک بر صفر شاگردانش برابر اسپورتینگ لیسبون در چهارمین دور از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا که تثبیت جایگاه زردپوشان وستفالن در صدر جدول رده‌بندی گروه F‌ و صعود آنها به مرحله یک هشتم نهایی را در پی داشت، به خبرنگاران گفت: بازی واقعاً سختی بود به خصوص که در خط دفاعی اشتباهات فراوانی مرتکب شدیم. بازی بدون اوبامیانگ (به دلیل بروز یکسری مشکلات میان او و باشگاه که سبب شد شایعاتی درباره آینده او نیز شکل بگیرد) بسیار سخت بود. من چاره‌ای جز این نداشتم. تصمیم در مورد عدم حضور او در این بازی روز قبل از بازی گرفته شده بود. در بازی بعدی (برابر هامبورگ در بوندس‌لیگا) اما او به ترکیب برمی‌گردد.

توخل درباره دلیل عدم حضور اوبامیانگ در این بازی تأکید کرد: گفته بودیم که دلیلش یکسری مسائل داخلی است و مسائلی داخلی هم خارج از باشگاه عنوان نمی‌شوند. من توجهی به شایعاتی که به وجود آمده است ندارم.

سرمربی زردپوشان وستفالن افزود: ترجیح می‌دهم که روی نکات مثبت نتیجه‌ای که گرفته‌ایم تمرکز کنم. ما با چهار بازیکن در خط میانی می‌خواستیم بازی را کنترل کنیم اما یا تاکتیک‌مان یا شیوه اجرای آن اشتباه بود که بازی دلخواه‌‌مان را ارائه نکردیم. اسپورتینگ شجاعانه‌تر از ما بازی کرد.

توخل در پایان عنوان کرد: این بازی برای ما بی‌نهایت سخت بود چون در هیچ مقطعی از آن، طوری که دخواه‌مان بود بازی نکردیم به خصوص از نظر دفاعی که اشتباهات فراوانی داشتیم. با این حال پس از گذشت چهار دور از بازی‌ها صعودمان قطعی شد و نتیجه‌ای که می‌خواستیم را گرفتیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز