رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در هتل محل اقامت تیم ملی فوتبال ساحلی کسب پیروزی مقابل تیم پر افتخار روسیه را تبریک گفت و به شاگردان میرشمسی پاداش داد.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج با حضور در جمع ملی‌پوشان و ضمن خسته نباشید به بازیکنان و کادرفنی گفت: بازی بسیار سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتید و بدون شک عملکرد خوب شما شایسته کسب این پیروزی بود.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: بازی در روزهای متوالی و مقابل تیم‌های پرقدرت جهان به خصوص پیروزی مقابل آمریکا و روسیه بسیار ارزشمند است، به همین جهت اکنون در کنار شما هستم تا از زحمات‌تان تشکر کنم.

وی افزود: پیروزی مقابل پرافتخارترین تیم جام بین قاره‌ای جهان کار دشواری بود که در صورت ادامه این روند در ادامه مسابقات پاداش ویژه‌ای برای‌تان در نظر می‌گیریم.

تاج در پایان تأکید کرد: هنوز دو بازی بسیار مهم پیش‌رو دارید. در نیمه‌نهایی باید بار دیگر مقابل تاهیتی هنر خود را در زمین به اجرا بگذارید. امیدوارم با کسب پیروزی در بازی مقابل تاهیتی، در فینال مسابقات نمایش جذابی داشته باشید و به مقام قهرمانی که شایسته پیراهن مقدس تیم ملی کشورمان است، دست یابید.

رئیس فدراسیون در پایان صحبت‌های خود پاداشی بابت پیروزی ملی‌پوشان مقابل روسیه به آنها اهدا کرد.

همچنین مهدی تاج و برنت رحیم با محوریت رشد و توسعه فوتبال ساحلی در ایران، برنامه‌ریزی‌های فدراسیون فوتبال و چشم‌انداز آتی این رشته در کشور برگزار شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای این نشست برنامه‌های فدراسیون در زمینه لیگ‌های برتر، دسته یک، جوانان، نوجوانان، فستیوال و لیگ بانوان کشور شامل تعداد بازی‌های برگزار شده و استعدایابی‌های صورت گرفته توسط فدراسیون فوتبال را برای رئیس توسعه فیفا تشریح کرد.

برنت رحیم ضمن تمجید از فدراسیون فوتبال ایران بابت اجرای برنامه‌های فوق تأکید کرد که از طریق پریا شهریاری، رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی شناخت بسیار خوبی از توسعه این رشته در ایران دارد و از حمایت‌های مهدی تاج بابت اجرای دقیق برنامه‌ها و چشم‌انداز بسیار عالی وی برای این رشته قدردانی کرد.

رئیس توسعه فوتبال ساحلی فیفا در ادامه تأکید کرد که اقدامات انجام شده توسط فدراسیون فوتبال ایران را به عنوان بهترین نمونه در توسعه فوتبال ساحلی به فدراسیون‌های کشورهای جهان معرفی کرده‌اند و فیفا و سازمان جهانی فوتبال ساحلی همواره همراه و حامی ایران در پیش برد برنامه‌هایش خواهد بود.

در ادامه مهدی تاج به برنت رحیم توصیه کرد که برای ایجاد انگیزه مضاعف در فدراسیون‌های فوتبال و افزایش سرعت رشد این رشته در جهان باید مراسم انتخاب برترین‌های جهان شامل برترین فدراسیون‌ها در حوزه رشد و توسعه، برترین لیگ‌ها، برترین مربی، برترین بازیکن و مواردی از این دست برگزار شود تا علاوه بر ایجاد انگیزه، زمینه ورود اسپانسرها و سرمایه‌گذاری در این رشته نیز فراهم شود.

رئیس توسعه فیفا ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد که به دلیل تغییرات ایجاد شده و حضور افراد و تفکر جدید در فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال در حال بررسی راهبردهای موجود در رشته فوتبال ساحلی در سطح جهان است، در واقع استراتژی‌های جدیدی توسط فیفا در نظر گرفته شده که امیدواریم از طریق آن به اهداف اصلی خود که علاقه‌مندسازی مضاعف مردم و ایجاد انگیزه هرچه بیشتر در میان فدراسیون‌هاست، دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد که فوتبال ساحلی به دلیل گل‌ها و صحنه‌های فوق‌العاده جذابی که دارد به تنهایی پتانسیل گسترش در دل علاقه‌مندان به فوتبال را دارد، اما می‌خواهیم آن روند آن را تسریع کنیم.

تاج در ادامه برنامه‌های فدراسیون فوتبال در رشد و توسعه این رشته را با همکاری سازمان جهانی فوتبال ساحلی برای برنت رحیم تشریح کرد و از عقد قرارداد جهت برگزاری دو تورنمنت ملی، باشگاهی و همچنین درخواست میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در ایران خبر داد که این موضوع مورد تمجید رئیس توسعه فیفا قرار گرفت.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در پایان تأکید کرد که ایران امتیازی چون حضور پرشور تماشاگران را در اختیار دارد که دیگر کشورها کمتر از آن برخوردار هستند، به طوری که 70 درصد از تماشاگران حاضر در بازی‌های جام بین قاره‌ای در امارات هم ایرانیان تشکیل داده‌اند که شور و نشاط فراوانی را به این رقابت‌ها افزوده است.

رئیس توسعه فوتبال ساحلی فیفا ضمن تشکر از مهدی تاج بابت حضور در این نشست ابراز علاقه کرد تا در این راستا همکاری‌های دو طرفه و نزدیکی داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز