هافبک پیشین رئال مادرید به خاطر حضور مورینیو در اینتر یک سال دیرتر بازنشسته شد.

به گزارش مرور نیوز، لوییس فیگو، در مصاحبه‌ای با شبکه cope اسپانیا، درباره وضعیت فعلی خود، بارسلونا، مربیگری در آینده، رئال‌ مادرید، کریستیانو رونالدو، ژوزه مورینیو، اتلتیکومادرید، زین الدین زیدان و دیگو سیمئونه و ... صحبت کرد.

هافبک پیشین تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال  در سال ۲۰۰۰ از بارسلونا به مادرید رفت. او درباره پیوستنش به رئال‌ مادرید، گفت‌: امضای قرارداد با رئال‌ مادرید اتفاق تاریخی در اسپانیا بود. اتفاقی بود که چند سال قبل رخ داد و اکنون دیگر گذشته است.

فیگو در مورد مربیگری در آینده اظهار کرد: از زمانی که بازنشسته شده‌ام، هیچ وقت علاقه‌ای به مربیگری نداشتم. دوست دارم از دور نظاره گر مسابقات فوتبال باشم و در آینده نیز به مربیگری فکر نخواهم کرد. همچنین دوست ندارم مفسر فوتبال باشم. ترجیح می‌دهم گلف بازی کنم. زندگی به این شکل بهتر است.

هافبک پیشین بارسلونا درباره رونالدو، گفت‌: او همیشه خوب بازی می‌کند. زمانی که رونالدو نمی‌تواند دو یا سه گل در هر بازی به ثمر برساند به این معنا نیست که بد بازی می‌کند. رونالدو همیشه نقش اساسی در تیم دارد. بدون شک او بهترین بازیکن فوتبال پرتغال است و آمار نیز این موضوع را نشان می دهد. 

فیگو، مورینیو را دوست خود عنوان کرد و افزود: با او از زمانی که در اسپورتینگ لیسبون حضور داشت آشنا بودم. در اسپورتینگ زیر نظرش کار کردم. در بارسلونا و اینتر هم چنین تجربه ای را داشتم. مورینیو را تحسین می‌کنم چون شناخت زیادی از او دارم. به خاطر حضورش در اینتر  یک سال دیرتر بازنشسته شدم و فکر می‌کنم که تصمیم درستی گرفتم.

داربی شهر مادرید دو هفته‌ دیگر بین اتلتیکومادرید و رئال‌ مادرید برگزار می‌شود. ملی پوش سابق پرتغالی در این باره گفت‌: نتیجه‌ این بازی برای هر دو تیم  اهمیت زیادی دارد. در سال‌های اخیر  اتلتیکو حریف سختی برای مادرید بوده است.

فیگو در ادامه درباره زیدان و سیمئونه گفت‌: سیمئونه عملکرد فوق‌العاده‌ای در اتلتیکو داشته است. عمکلردش در تمام جهان بازتاب داشت و باید به او تبریک گفت. زیدان تازه شروع به کار کرده است و مقایسه این دو سرمربی خودخواهانه است. هر کدام روش خود را دارند و نتایج کسب شده در هر دو تیم متفاوت است.

بازیکن پیشین بارسلونا از سه مهاجم آبی‌ اناری‌ها تمجید کرد و افزود: نیمار، لوییس سوارس و لیونل مسی فوق‌العاده‌ هستند و مثلث آنها یکی از بهترین‌های جهان است. آنها را با سه مهاجم رئال‌ مادرید (رونالدو، گرت بیل و کریم بنزما) مقایسه نمی‌کنم. من از فوتبال زیبا و تماشای بازی بازیکنان خوب لذت می برم.

فیگو در پایان درباره جدایی ایکر کاسیاس از رئال‌ مادرید گفت: اتفاقات این چنینی در فوتبال اغلب رخ می دهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز