میزبان اماراتی نتوانست به موقع زیرساخت ها را برای اجرایی کردن VAR آماده کند.

به گزارش مرور نیوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد VAR از مرحله یک چهارم نهایی به کمک داوران و تیم ها خواهد آمد تا با درصد کمتر خطای داوری راه رسیدن به مراحل نهایی را چک کنند.

بنا به تصمیم جدید کمیته داوران AFC همین طور مسئولان برگزاری جام ملت های 2019 سیستم کمک داور ویدئویی از مرحله یک چهارم نهایی با نصب تکنولوژی و دوربین های مورد نظر در ورزشگاه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در جدید ترین قصه VAR درجام ملت های آسیا، رئیس کمیته اجرایی گفت برای استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی باید تا مرحله یک چهارم نهایی صبر کرد تا از این مرحله با استفاده از دوربین‌های استقراریافته در ورزشگاه‌ها در صورت لزوم برای اتخاذ تصمیمات بهتر استفاده کرد.

بنا به اعلام کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا تا پیش از مرحله یک چهارم  دو کمک داور پشت دروازه تیم‌ها مستقر می‌شوند تا به داور برای گرفتن تصمیمات بهتر کمک کنند. این اتفاق در حالی رخ داد که از یک ماه پیش با دستور مستفقیم AFC انتظار می رفت امارات با آن همه امکانات و پشتوانه مالی بتواند زیرساخت های کمک داور ویدئویی را تامین کند اما در این مورد هم کاری از دست آنها برنیامد تا برخلاف ادعاهایی که این روزها در داخل ایران در استفاده از این سیستم در نیم فصل دوم به گوش می رسد، جام ملت های آسیا از میانه های راه مجهز به VAR شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز