چین با وجود مربی بزرگ و سرشناسی همچون مارچلو لیپی باز هم در میان مدعیان قهرمانی در آسیا جایی ندارد.

به گزارش مرور نیوز، شاید بتوان گروه سوم جام ملت‌های آسیا را متعادل ترین گروه این دوره دانست. گروهی که در صدر خود تیم مدعی کره جنوبی ، تیم درجه دو چین و تیم های آماده اما کمتر شناخته شده فیلیپین و قرقیزستان را در خود جای داده است.

کره جنوبی شانس دوم قهرمانی این دوره از رقابت ها بیش از 40 سال از آخرین قهرمانی اش در آسیا می گذرد اما درخشش این تیم در جام جهانی در مقابل آلمان باعث شد تا توانمندی های این تیم بر جهان فوتبال ثابت شود. بزرگترین غایب کره جنوبی در این رقابت ها نام تائه هی بازیکن تیم الدحیل است که به دلیل مصدومیت حضور در این رقابت‌ها را از دست داد. امید اصلی تیم ملی کره جنوبی در این رقابت ها سون هیونگ مین ، ستاره بی نظیر این روزهای تاتنهام است است که هر خط دفاعی را با چالش رو به رو می کند. کره جنوبی سابقه دو بار قهرمانی در جام ملت های آسیا را در کارنامه دارد و شاید بتواند با کمک مربی پرتغالی خود ،پائولو بنتو برای سومین بار این افتخار را کسب کند. پائولو بنتو با تجربه در کسوت بازیکن سابقه حضور در جام جهانی 2002 را دارد و به خوبی با مستطیل سبز آشنا است.

چین با وجود مربی بزرگ و سرشناسی همچون مارچلو لیپی باز هم در میان مدعیان قهرمانی در آسیا جایی ندارد. این دوازدهمین حضور چین در تاریخ جام ملت‌های آسیا است و بهترین عملکرد این تیم در سال‌های ۱۹۸۴ و ۲۰۰۴ بوده که توانست به عنوان نایب قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دست یابد. تمام بازیکنان چین در لیگ داخلی خودشان بازی می‌کنند و این تیم هیچ بازیکن لژیونری ندارد. از نکات قابل توجه این تیم حضور مسن ترین بازیکن جام در میان لیست لیپی است . چین با وجود سرمایه گذاری های عظیم در صنعت فوتبال توانسته است در سال های اخیر در عرصه باشگاهی به موفقیت های زیادی در آسیا دست یابد و ستاره های سرشناسی را از سراسر جهان به لیگ داخلی خود تزریق کند اما هنوز نتیجه این سرمایه گذاری عظیم را در عرصه ملی ملموس نشده است.

تیم ملی فوتبال قرقیزستان که برای اولین بار جواز حضور در جام ملت‌ها را به دست آورده  قطعا صعود از مرحله گروهی برای این تیم می‌تواند افتخاری فوق العاده باشد. این تیم در رده ۱۴۵ رده بندی فیفا قرار دارد و هدایت این تیم را الکساندر کرستینین روس بر عهده دارد. قرقیزستان با شکست دادن اردن در دیدارهای تدارکاتی نشان داد که پتانسیل خوبی دارد و شاید بتواند به عنوان بهترین تیم سوم راهی دور بعد مسابقات شود.

فیلیپین نیز برای اولین بار حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند. این تیم که در رده ۱۶۷ رده بندی فیفا قرار دارد، فاصله زیادی تا رسیدن به تیم‌های آسیایی دارد. آنها پیش از شروع رقابت‌ها، اسون گوران اریکسون نامدار را به خدمت گرفتند تا در تیم ملی فوتبال این کشور مشغول به کار شود. باید دید این مربی سوئدی می‌تواند شگفتی ساز این دوره از رقابت ها باشد.میشاییل فالکلسگارد تاثیرگذار ترین مهره اریکسون در این راه است. دروازه بانی که نامش در میان پنج دروازه بان برتر این دوره قرار دارد و شاید سد محکم فیلیپین در مقابل حریفان نامدار باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز