برانکو ایوانکوویچ گفت : السد و الدحیلی که پرسپولیس با پنجره بسته شکست داد، از تیم ملی قطر قوی تر بودند.

به گزارش مرور نیوز، برانکو پس از تمرین امروز پرسپولیس گفت: صادقانه بگویم منتظر شروع لیگ هستیم و بلافاصله یکی دیگر از دربی ها را برگزار می کنیم، پدیده که شایستگی حضور در این جایگاه را دارد و با بازی های خود یک فرم خیلی خوب را نشان داده است. آقا یحیی تیم خیلی خوبی را بسته که مدرن بازی می کند. آخرین بازی آنها مقابل استقلال را عالی برگزار کردند اما خب عرض می کنم که خوشحالم که بعد از مدت ها هواداران را می بینیم و آن ها هم ما را می بینند. می رویم برای رسیدن به اهدافمان، همانطور که ملاحظه کردید، امروز همه آمده بودند و تیم آماده است. یک مشکل کوچک و یک مصدومیت جزئی آقای بودیمیر داشتند، فکر می کنم کاملا مصدومیت او برطرف نشده و در روزهای بعد نتیجه را خواهیم دید.

وی در خصوص بازیکنان مصدوم نیز اظهار داشت: مصدومیت ربیع خواه هنوز کاملا برطرف نشده است. آدام همتی آندوسکپی را انجام داد و 15-20 روز دیگر آماده می شود. انصاری و ماهینی کارهای عادی را انجام می دهند که به هر حال مصدومیت سنگینی بود. بودیمیر امروز طی تمرین یک احساس دردی کرد و باید دید بعدا چه می شود.

برانکو راجع به جذابیت لیگ با مربیان و بازیکنان سرشناس هم پاسخ داد: در حال حاضر 4 سرمربی تیم ملی را داریم؛ من، دایی، قطبی و قلعه نویی. مهم ترین مسئله در کنار ما پدیده، سپاهان و تراکتور و 6 امتیازی که استقلال از ما کم دارد چیز مهمی نیست و قطعا لیگ بسیار جذابی خواهد بود. این برای فوتبال ایران و هواداران بسیار خوب است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص بشار رسن نیز اظهار داشت: امروز تازه اولین تمرین را انجام داد البته باشگاه علاقه مند است که با او تمدید کند.

او درخصوص نقل و انتقالات هم گفت: خیلی راضی ام از بازیکنان. خیلی هدفمند بازیکن جدید گرفتیم و در تمام پست ها که نیاز داشتیم بازیکن گرفتیم؛ دفاع، وسط و خط حمله؛ فکر می کنم یک لیست خیلی خوب برای بازیکنان داریم و از همه مهم تر نیمکت قوی داریم.

سرمربی کروات سرخ ها درخصوص پیشنهادهایش هم گفت: بله طبیعی است پیشنهادها می آیند. من مربی هستم که در 2 جام جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و اروپا بوده ام. در بازی های آسیایی و در فینال لیگ قهرمانان حضور داشته ام و طبیعی است که پیشنهادها می آیند. اما فعلا با پرسپولیس قرارداد دارم.

برانکو ایوانکوویچ در پاسخ به این سوال که آیا با رسن برخورد انضباطی می شود، گفت: این مسئله مربوط به باشگاه می شود و طبیعتا برخوردی صورت خواهد گرفت. قبلا هم دستمان باز بود، همانطور که می بینید ما بعضی بازیکنان را کنار گذاشتیم و بعضی ها را هم جریمه کردیم، اکنون بازیکنانی را داریم که خیلی خوب خودشان را نشان می دهند. دیدیدم که کریمی روز تولدش گل زد؛ بنابراین نگرانی نداریم و بازیکنان خوبی داریم. خوشحال هستم.

ایوانکوویچ راجع به قهرمانی قطر هم گفت: من قبل از هرچیز به قطر تبریک می گویم. البته ما قبل از همین جام ملت ها قطر را یکی از گزینه ها برای قهرمانی می دانستیم، البته نه این که قهرمان شود اما در نهایت دیدیم با لیاقت قهرمان شدند. تمام بازی ها را بردند، بازی های سختی داشتند؛ عربستان، کره جنوبی، اماراتِ میزبان و با عراق و در فینال هم ژاپن را بردند. بازیکنان ژاپن هم همه در اروپا بودند اما نتوانستند مقابل قطر مقاومت کنند. ما خوشحالیم السد را بردیم که ملی پوشان زیادی داشت، الدحیل را بردیم و به جرات می گویم تیم هایی که بردیم از تیم ملی قطر قوی تر بودند. فقط بیرانوند ملی پوش ما بود.

او درباره جدایی بازیکنان جوان پرسپولیس هم اظهار داشت: ما کادر خیلی خوبی داریم و طبیعی است که این بازیکنان جوان بهترین وضعیت برایشان این است که بازی کنند. بعضی ها را نگه داشتیم اما بعضی ها را نمی شد نگه داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز