لیست تیم ملی تکواندوی ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2019 مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، با اعلام آرش فرهادیان رییس سازمان تیم های ملی تکواندو پس از پایان رقابت های جام باشگاه های آسیا، جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر عملکرد هوگوپوشان ایرانی در این سه رویداد مهم توسط کادرفنی تیم ملی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته و ترکیب تیم ملی تکواندوی مردان ایران برای شرکت در مسابقات جهانی در 5 وزن مشخص شد.

دور جدید تمرینات هوگوپوشان برای حضور در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان از روز شنبه - 18 اسفندماه در مرکزجهانی تکواندو آغاز می شود و در ادامه نیز کادرفنی تیم ملی با مدنظر قرار دادن عملکرد تکواندوکاران، نفرات اعزامی در اوزان دوم، ششم و هفتم را معرفی خواهند کرد.

لیست نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی به شرح زیر می باشد:

وزن اول (54- کیلوگرم): آرمین هادی‌پور

وزن دوم (58- کیلوگرم): فرزان عاشورزاده، محمد کاظمی و محمد حسن پلنگ افکن

وزن سوم (63- کیلوگرم): سروش احمدی

وزن چهارم (68- کیلوگرم): میرهاشم حسینی

وزن پنجم (74- کیلوگرم): امیرمحمدبخشی

وزن ششم (80- کیلوگرم): عرفان ناظمی و مهران برخورداری

وزن هفتم (87- کیلوگرم): سعیدرجبی و علی نجفی

وزن هشتم (87+ کیلوگرم): سجاد مردانی

هدایت این نفرات برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است. سرمربی تیم ملی پیش از این از برگزاری انتخابی درون اردویی در برخی از اوزان خبر داده بود و به نظر می رسد سخت ترین انتخاب هم در وزن 58- کیلوگرم باشد که فرزان عاشورزاده بعد از شکست در انتخابی تیم ملی، در جام ریاست فدراسیون جهانی همه رقبای خود را شکست داد و قهرمان شد.

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 25 تا 29 اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی "منچستر" انگلیس برگزار می‌شود؛ این رقابت‌ها G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

120 امتیازی بودن این مسابقات اهمیت آن را نسبت به دیگر دوره ها دوچندان می کند چون هر تکواندوکاری در صورت قهرمانی می تواند در رنکینگ المپیکی صعود چشمگیری داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز