مهاجم فرصت طلب بایرن مونیخ با دو گلی که در جریان پیروزی تیمش مقابل ولفسبورگ به ثمر رساند، رکورد گلزن‌ترین بازیکن خارجی تاریخ بوندس‌لیگا را به خود اختصاص داد.

به گزارش مرور نیوز، لواندوفسکی با دو گلی که مقابل ولفسبورگ به ثمر رساند موفق شد نام خود را به عنوان گلزن‌ترین بازیکن خارجی تاریخ بوندسلیگا به ثبت برساند.

پیش از این، رکورد گلزن‌ترین بازیکن خارجی تاریخ بوندس‌لیگا در اختیار کلودیو پیزارو ، مهاجم پرویی معروف لیگ آلمان بود. اما کاپیتان تیم ملی لهستان دیروز در مقابل ولفسبورگ در دقایق 37 و 85 بازی دروازه سبزپوشان را باز کند تا تعداد کل گلهای خود در بوندس‌لیگا را به 197 گل رسانده و به این ترتیب از کلودیو پیزارو پیشی بگیرد.

لواندوفسکی از این تعداد گل، 123 گل خود را با پیراهن بایرن مونیخ به ثمر رسانده و تا این لحظه در جدول بهترین گلزنان تاریخ این باشگاه در رده سوم قرار دارد. در تاریخ بایرن تنها گرد مولر (365گل) و کارل هاینتس رومینیگه بیشتر از لواندوفسکی برای بایرن مونیخ گلزنی کرده‌اند.

لواندوفسکی بعد از بازی در پاسخ به سوال خبرنگاران که از او درباره این رکوردش می‌پرسیدند گفت:" کسانی که اسم من را در کنار آنها می‌آورند همه اسطوره‌هایی بزرگ هستند و این برای من افتخار است. هدف من این است که به گلزنی برای بایرن ادامه بدهم و هیچ رکوردی نمی‌تواند مانع از گلزنی‌های بیشتر من بشود".

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز