رییس کمیته ملی المپیک گفت‌: شهنازی در این ایام مشغله‌های مختلفی دارد و بیش‌تر کارهای اجرایی من بر دوش او است.

به گزارش مرور نیوز، سید رضا صالحی امیری بیان کرد: پیشکسوتان ریشه‌های سبز درخت ورزش هستند و اگر نسل جدیدی بدرخشد به خاطر پیشکسوتان است. ما در این دیدار دو هدف داشتیم اول این که به پیشکسوتان بگوییم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان شما را می‌بینند و باور دارند. دوم این که به نسل جدید بگوییم مدال آن‌ها را بزرگ نمی‌کند، بلکه مرام و پهلوانی است که آن‌ها را بزرگ می‌کند. یکی از پیشکسوتان می‌گفت روزی که مسابقه داشته است شب قبل لباسش را می‌شسته و روز مسابقه آن را بر تن می کرده است. این یعنی که آن‌ها قانع بودند. ما مشکلات پیشکسوتان را می‌دانیم و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها تلاش می‌کنند که مشکلات آن‌ها را حد المقدور بر طرف کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کند که صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان نیاز به تحول جدی دارد، گفت‌: پیشکسوتان عضو بزرگی از خانواده ورزش هستند و اگر امروز ما مدعی قهرمانی هستیم، باید به گذشته خودمان هم نگاه کنیم چرا که این قهرمانی‌ها محصول زحمات این افراد بزرگ است. ما در کمیته ملی المپیک مستمری قهرمانان را از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده‌ایم و سال ۹۸ هم این مقدار افزایش پیدا خواهد کرد. وزارت ورزش و جوانان برنامه جامعی را تدوین کرده است که در سال ۹۸ تحول و جهش چشمگیری به المپین‌ها و قهرمانان را شاهد خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خبری از حضور شاهرخ شهنازی نیست؟ گفت‌: آقای شهنازی فردی سختکوش و دلسوزی است و مشغله‌های مختلفی را در این ایام دارم و در جلسات مختلفی شرکت می‌کند و بیش‌تر کار اجرایی من هم بر روی دوش او است.

صالحی امیری در ادامه در مورد افتتاح موزه المپیک و پارالمپیک نیز، خاطرنشان کرد: موزه در دو طبقه خواهد بود و ما بیش از یکصد مدال و کاپ از قهرمانان و پیشکسوتان دریافت کرده‌ایم. ما حتی گروهی را به IOC فرستاده‌ایم و توافق کردیم که تعدادی از یادبودها را از موزه المپیک از لوزان به تهران منتقل کنیم. همکاران ما در سه شیفت مشغول به کار هستند که با حضور قهرمانان و پیشکسوتان این موزه را در بهار افتتاح کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز