فدراسیون فوتبال پس از سهم‌خواهی برخی از موفقیت تیم ملی فوتسال در جام جهانی، به این مسائل واکنش نشان داد.

به گزارش مرورنیوز، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال درج برخی اخبار در خصوص سهم هر بخش از فوتسال در موفقیت کسب شده در تیم ملی، فدراسیون فوتبال توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات فدراسیون فوتبال به این شرح است:

«افتخارآفرینی تیم ملی فوتسال در مسابقات جام جهانی 2016 - کلمبیا حس غرور همه ایرانیان را برانگیخت و حالا که این تیم به بالاترین قله‌های افتخار جهانی رسیده است، گویا باید همانند گذشته به جای توجه بیشتر به این تیم و ارائه راهکار برای آینده آن به‌منظور تکرار و تداوم این قهرمانی‌ها مانند قهرمانی در آسیا 2015 - تاشکند و کسب مدال برنز جام جهانی کلمبیا - 2016 گویا باید بنشینیم تا میزان سهم هر گروه را از قهرمانی مشخص کنیم؟!

حالا زمان افتخار به تیم ملی فوتسال و عنوان کسب شده توسط بزرگ مردان ایران است که این افتخار را برای ملت ایران کسب کرده‌اند. ارائه راهکار برای تداوم این افتخار می‌تواند جایی در برهه فعلی داشته باشد، اما سهم‌بندی گروه‌های مختلف نه تنها جایگاهی در ذهنیت فدراسیون فوتبال ندارد، بلکه ما قدردان زحمات همه باشگاه‌ها، سازمان لیگ فوتسال و اهالی این رشته هستیم، آنهایی که با حمایت‌های خود در ساختن و آماده‌سازی بازیکنان و برگزاری مسابقات منظم و ... توانستند این افتخار را برای ایران به‌دست بیاورند و قطعاً شریک افتخار کسب شده هستند.

ملی‌پوشان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتسال ایران اما کاری کردند کارستان و همه متفق‌القول بر این باوریم که علی‌رغم وجود مشکلاتی که همیشه و در همه جا سر راه ملی‌پوشان در رشته‌های مختلف زیر مجموعه فدراسیون فوتبال وجود دارد، این افتخار به همه جامعه فوتسال کشور تعلق دارد ولاغیر.

تیم ملی فوتسال ایران پس از کسب عنوان قهرمانی در آسیا در مسابقات ازبکستان کار خود را آغاز کرد و علی‌رغم وجود مشکلات و با هماهنگی‌های از پیش تعیین شده برای حضوری پرقدرت در مسابقات جام جهانی به این مسابقات اعزام شد و فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای آماده‌سازی این تیم به کار گرفت و در آینده حمایت‌ها از این تیم بیشتر خواهد شد.

موضوع لباس تیم ملی در کلمبیا؛ گویا باید بارها و بارها توضیح این موضوع داده شود، برخی هم بدون توجه به آن تنها نظاره کنند و باز تکرار کنند. پیش از اعزام تیم ملی به مسابقات جام‌های جهانی و همان‌گونه که همگان در ورزش و رسانه بدان واقفند، فدراسیون‌های عضو می‌بایست نمونه تجهیزات مورد استفاده خود را اعم از لباس را برای تأیید به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ارائه کنند و پس از دریافت ایرادات موجود و با هماهنگی با اسپانسر البسه اقدام به رفع این مشکلات کنند. متأسفانه این مشکلات علی‌رغم اعلام فدراسیون فوتبال به شرکت مورد نظر برطرف نشد و فدراسیون فوتبال برخلاف میل باطنی و با توجه به قرارداد منعقده و الزام فیفا بر استفاده از برندی که پیش از مسابقات ارائه شده است، مجبور به اعزام تیم ملی فوتسال به مسابقات جام جهانی با همان برند شد.

در پایان فدراسیون فوتبال مجدداً اعلام می‌دارد که موفقیت کسب شده متعلق به همه ارکان فوتسال کشور بوده و این فدراسیون هیچگاه به دنبال درج نام خود در موفقیت‌ها نبوده و نخواهد بود، چراکه لازمه موفقیت یک تیم نه تنها فدراسیون فوتبال، بلکه همه کشور است و همانگونه که در شکست‌ها تنها انگشت اتهام برخی تنها به فدراسیون فوتبال و زیر مجموعه آن است، انتظار داریم از مرزکشی‌های معمول در فوتبال در زمان موفقیت دوری جسته و همه تنها به فکر افتخار آفرینی برای فوتبال کشور باشیم و نه تفرقه افکنی میان ارکان آن که سهم هر یک در بردها و باخت‌ها چه میزان بوده است؟»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز