تیم ملی فوتبال کشورمان که یکی از کاندیداهای جدی قاره کهن برای حضور در جام جهانی 2018 است ، روز سه شنبه هفته جاری در پنجمین گام به مصاف سوریه می رود و بر این باور است تا با عبور از سد این حریف ریشه دار ، راه را برای پیشاز خود در گروه اول آسیا هموار کند.

به گزارش مرور نیوز، تا اینجای کار تیم ملی ما  توانسته به مدد اندیشه ها و تفکرات منطقی " کار لوس کی روش " یقه رقبا را یکی پس از دیگر بگیرد و با کسب ده امتیاز از چهار بازی و بیلانی قابل توجه ، صدرنشین گروه یک شود.

کسب سه پیروزی و یک تساوی در خانه چین نشان از ظرفیت قابل اعتنای تیم ملی ما می دهد ، نکته جالب توجه این است که تیم ما تنها تیمی در رقابتهای مقدماتی جام جهانی روسیه است که حتی یک گل نیز دریافت نکرده که این نشان از ساختار دفاعی منظم و سیستم رضایت بخش کی روش می دهد.

این بیلان ، مورد وثوق طیف های وسیعی از علاقه مندان قرار گرفته و بارقه های امید را در دلهای آنها روشن کرده است بطوریکه می توان احساس رضایت مندی را در چهره مردم بوضوح مشاهد کرد .

اندیشه های موثر کی روش از یک سو و قابلیت انکارناپذیر و اراده آهنین ملی پوشان ما باعث شده تا رقبا بر طبل ناتوانی بکوبند و دستان خود را به علامت تسلیم بالا ببرند .

سه پیروزی نوید بخش مقابل قطر ، ازبکستان و کره جنوبی و تساوی مقابل چین آنهم در سرزمین اژدها ، بسادگی کسب نشده و بی گمان تفکرات ناب کی روش باعث شده تا تیم ملی ما بتواند بی رقیب به پیش برود و برای حریفان شاخ و شانه بکشد.

هرچند که در بازی بعدی مقابل سوریه از سردار آزمون ، احسان حاج صفی و علیرضا بیرانوند به سبب محرومیت ، بی بهره خواهیم بود اما طراحی و مهندسی کی روش بگونه ای است که وی به چند بازیکن خاص متکی نیست .

در واقع مزیت بزرگ تیم ملی ما این است که به انسجام تیمی متکی است تا به دو یا سه بازیکن اسمی و این استراتژی جالب کی روش موجب شده تا تیم ملی فوتبال کشورمان در سایه این برنامه راهبردی ، به پیش برود.

اما برای سوریه که چهار امتیاز اندوخته دارد ، بازی سه شنبه برایش مرگ و زندگی است و " ایمن الحکیم" سرمربی این تیم نیک می داند که شکست در این دیدار به معنای وداع است . سوری ها آخرین بار در دیداری دوستانه با دوگل از سد سنگاپور گذشتند و نشان دادند که برای بازی با ما خوابهایی دیده اند . 

سوریه با ترکیب ذیل مقابل سنگاپور قرار گرفت که به احتمال فراوان ایمن الحکیم این ترکیب اصلی را برای روز سه شنبه تدارک خواهد دید:ابراهیم عالمه، علاء شبلی، عمرو المیدانی، احمد صالح ، مؤید عجان، محمود المواس، تا مر حاج محمد، خالد المبیض، أسامة أومری، أحمد الدونی و سنحاریب ملکیا

ولی از اینها گذشته باید به یک نکته مهم تاکید کنیم که خوشبختانه هم کی روش و هم یکایک ملی پوشان ما بدون توجه به نام و نشان حریف و اینکه در لاک غرور فرو روند ، تنها به پیروزی در این بازی حساس می اندیشند که این حس برتری جویی ما را برای یک پیروزی دیگر امیدوار می سازد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز