رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال از احتمال تعطیلی دو هفته ای لیگ برتر بانوان برای حضور در رقابت‌های انتخابی جهان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مسابقات والیبال زنان انتخابی جهان در منطقه آسیایی مرکزی از ۲۶ آذر به میزبانی هند آغاز می شود که تیم بانوان ایران در این رقابت ها به همراه تیم های هند، مالدیو و بنگلادش حضور دارد.

سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در این خصوص گفت: با توجه به اینکه تیم ملی والیبال بانوان ایران از ۲۲ آذر به اردوی آماده سازی می رود، لیگ برتر بانوان به مدت دو هفته تعطیل می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت فدراسیون والیبال هند و اختلافات این فدراسیون با کنفدراسیون آسیا، احتمال تغییر میزبانی از این کشور نیز وجود دارد که فدراسیون والیبال ایران نیز درخواست میزبانی این رقابتها را داده است.

رئیس رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال گفت: با مسئولان کنفدراسیون آسیا در حال مذاکره و رایزنی هستیم تا میزبانی این رقابت ها را به دست آوریم و در صورتی که میزبان شویم، شاید تعطیلی لیگ کمتر شود.

وی تاکید کرد: در صورت کسب میزبانی فرصت مناسبی برای والیبال بانوان ایران فراهم می شود که با کسب عنوان قهرمانی در این مرحله به مرحله دوم انتخابی جهان صعود کند.

درخشنده افزود: قاره آسیا علاوه بر میزبان مسابقات قهرمانی جهان (ژاپن) چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند. مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله نخست رقابت ها در پنج گروه (منطقه) پیگیری می شود و تیم های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز