وحید شمسایی در برنامه پنج‌شنبه شب عصر جدید حاضر شد و وعده داد برای پس گرفتن عنوان آقای گلی جهان تلاش کند.

به گزارش مرور نیوز، عنوانی که دو سال قبل توسط فالکائو  از شمسایی گرفته شد و با وجود این که فدراسیون فوتبال بارها از تلاش برای برگزاری تورنمنتی در ایران و دعوت شمسایی به تیم ملی و باز پس گرفتن این رکورد خبر داده بود، این مهم هیچ‌گاه رخ نداد.

در این میان کار به جایی رسید که شمسایی هم چندین بار اعلام کرد نه تمایلی برای صحبت در این باره دارد و نه برنامه‌ای برای بازگشت به تیم ملی اما اظهارنظر او در برنامه عصر جدید متفاوت از دیدگاه گذشته آقای گلی پیشین جهان بوده است.

به نظر می‌رسد وحید شمسایی یا برای گرم کردن برنامه عصر جدید و پررنگ جلوه دادن حضورش در این برنامه این حرف را زده یا با توجه به حضورش در کمیته فنی و توسعه فوتسال و ارتباط نزدیکی که با مدیران فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی فوتسال پیدا کرده، زمینه‌های بازگشتش به تیم ملی و باز پس گرفتن رکورد آقای گلی جهان را فراهم می‌بیند.

با این حال در گام نخست شمسایی باید تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد عصر جدیدی در زندگی‌اش داشته باشد یا عنوان آقای گلی را برای همیشه فراموش کند. هر چه باشد شمسایی این روزها در هر محلی که حاضر باشد یک پای بحث‌ها در مورد پس گرفتن آقای گلی جهان توسط اوست اما اگر وی واقعاً تصمیم به این اتفاق دارد، باید پای میز مذاکره با مدیران فدراسیون فوتبال نشسته، اسپانسر حضور چند تیم در ایران را پیدا کند و هم‌چنین در کنداکتور شلوغ تیم ملی فوتسال فرصتی را بیابد تا بار دیگر با پیراهن این تیم به میدان رود.

وحید شمسایی درباره بازگشتش به تیم ملی فوتسال کشورمان برای بازپس‌گیری رکورد آقای گلی جهان گفت: در برنامه دوست خوبم احسان علیخانی ، اتفاقاتی را که در زندگی من رخ داده بود، مرور کردم. در این برنامه گروهی برنده و گروهی بازنده می‌شوند و شامل شکست خوردن یا بزرگ شدن افراد است. این برنامه بازخورد عجیب و غریبی داشت و از آن لحظه، لطف مردم شامل حالم شد.

در برنامه عصر جدید می‌خواستم بگویم افراد در هر لحظه می‌توانند به موفقیت برسند، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد:

 پیش‌تر دوستانِ به ظاهر دوست ما حضور داشتند و نمی‌دانم چرا وقتی اتفاقی می‌خواست رخ دهد، جلویش را می‌گرفتند. با این حال خدا به اعمال همه ما آگاه است. این پروسه باقی ماند تا اینکه انصاری‌فرد و پرهیزگار به فدراسیون آمدند. من از سال 2012 به هر دلیلی از تیم ملی رفتم. افراد دیگری بعد از ما آمدند و افتخارآفرینی کردند و قرار نیست جای کسی را بگیرم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران با اشاره به بازگشت فالکائو به تیم ملی برزیل و کسب عنوان آقای گلی جهان خاطرنشان کرد: من با فالکائو به دو کشور جهان رفتم که او با صراحت به من گفت مصدومیتم زیاد است، اما مسئولان برزیل به دنبال این هستند که برگردم و تعداد گل‌هایم را افزایش دهم. آقایانی که می‌گفتند چه کسی این گل‌ها را شمرده است، بگویند چرا وقتی تعداد گل‌های فالکائو به 393 رسید برای او جشن گرفتند و قبل از آن چنین کاری نکردند؟

پرهیزگار (رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال) این موضوع را پیگیری می‌کند. من جایزه و افتخاراتم را از دست مردم گرفتم و لطف آنها همیشه شامل حال من شده است. اینکه بخواهم به تیم ملی برگردم یا خیر، دست من نیست. فالکائو بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ فوتسال جهان است. او به تمام تیم‌های بزرگ دنیا گل زده است. من هم چنین کاری کردم، اما مدیران برزیلی چند بازی تدارکاتی مقابل تیم‌هایی چون جزایر سلیمان و کاستاریکا در نظر گرفتند. آنها شش سال بیشتر پای فالکائو ایستادند.

 من در مقابل کشورم عددی نیستم. اگر آقایان دوست دارند این رکورد برای ایران باقی بماند، بازی تدارکاتی بگذارند. وگرنه این رکورد با لطف خدا 10 سال دست من بود. تاج محبت کرد و پس از زمانی که درگیر تیم ملی فوتبال بود، این موضوع را پیگیری کرد. باید ببینیم خدا چه می‌خواهد، چون بنده خدا عددی نیست. بنده‌ای که مقابل پای بنده دیگری سنگ بیاندازد، سنگ بزرگ‌تری مقابل پایش می‌افتد. خوشحال نیستم که آبروی کسی رفت، اما ای کاش این اتفاقات تلنگر بزرگی برای ما باشد.

 اگر آبرویی رفت، باید ببینیم کجا، چه کاری انجام داده‌ایم. نمی‌توانم هیچ وقت دلم را صاف کنم. گفتند که این گل‌ها کجا بوده و یک تایلندی با 71 گل‌زده آقای گل جهان است! من در مسابقات آسیایی سال‌های 2001 تا 2004، بیش از 90 گل به ثمر رساندم. آن وقت آن بازیکن تایلندی با 71 گل، بیشترین گل را در جهان زده است؟ این آقایان طوری صحبت می‌کردند که من گفتم شاید در فوتسال نبوده‌ام!

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز