تیم ملی زنان آمریکا با برتری مقابل هلند به مقام قهرمانی جام جهانی 2019 زنان دست یافت .

به گزارش مرور نیوز، تیم ملی فوتبال زنان آمریکا برای پنجمین بار به فینال جام جهانی زنان راه یافته بود، در نیمه نخست و با درخشش فن فندال، دروازه بان هلند فرصت های زیادی را از دست داد اما در 45 دقیقه دوم موفق به زدن دو گل گشت و قهرمان جام جهانی زنان شد. جالب اینجاست گل اول آمریکا توسط مگان راپینو به ثمر رسید که در ماه های اخیر چالش های فراوانی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالت متحده داشت.

تیم ملی زنان هلند در همان دقایق ابتدایی فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما پاس تند و تیز میدما به مارتینز باعث از دست رفتن موقعیت شد.

در ادامه آمریکا کنترل بازی را در دست گرفت و در دقیقه 25 و با ضربه والی جولی ارتز می توانست به گل اول دست یابد اما فن فندال عکس العمل مناسبی از خود نشان داد.

در دقیقه 39 آمریکا تا آستانه زدن گل اول پیش رفت اما فن فندال ابتدا ضربه سام مویس و بعد از آن ضربه الکس مورگان را از فاصله نزدیک دفع کرد تا این موقعیت طلایی از دست برود.

در اواخر نیمه اول باز هم الکس مورگان این بار از گوشه محوطه بخت خودرا برای گلزنی امتحان کرد اما دوباره فن فندال ناجی دروازه تیمش شد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اما آمریکا نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و بالاخره در دقیقه 58 و بعد از بازبینی صحنه توسط داور به یک پنالتی دست یافت که مگان راپینو موفق شد آن را تبدیل به گل کند و ایالت متحده با یک گل از حریف پیش افتد.

اما این پایان کار نبود و در دقیقه 68 لاولی بعد از گذر از سد مدافع هلند و نواختن یک ضربه زمینی و دقیق به گوشه دروازه، موفق شد گل دوم امریکا را نیز به ثمر برساند.

در دقیقه 72 الکس مورگان در دو صحنه فرصت خوبی برای زدن گل سوم داشت اما باز هم سنگربان هلند دروازه تیمش را نجات داد. در دقیقه 77 دان می توانست گل سوم را به ثمر برساند اما دوباره فن فندال موفق به عکس العمل شد.  در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و آمریکا با برتری 2 بر 0 برابر هلند قهرمان جام جهانی زنان شد .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز