دیگو فورلان که در ۱۱۲ بازی ملی برای اروگوئه موفق شد ۳۶ گل را به ثمر برساند و آخرین بار حضور در تیم کیچه هنگ کنگ را تجربه کرد و در ۴۰ سالگی اعلام بازنشستگی کرد.

به گزارش مرور نیوز، دیگو فورلان در تیم هایی چون اینتر و اتلتیکومادرید توانست درخشش خوبی در فوتبال اروپا داشته باشد. در همین رابطه او گفت: خداحافظی از فوتبال لحظه سختی است که بالاخره به سراغ من آمد و باید با آن کنار آمد. 

او فوتبال خود را از ایندیپندنت آرژانتین شروع کرد و در ادامه با ۷ میلیون پوند در سال ۲۰۰۲ به منچستریونایتد پیوست. تجربه قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی در یونایتد بهترین خاطره او از حضور در لیگ برتر بود و در سال ۲۰۰۴ او راهی ویارئال شد. او در ۲۴۰ بازی در لالیگا برای ویارئال و اتلتیکومادرید توانست ۱۲۸ گل به ثمر برساند.  او مقطعی هم در تیم اینتر بازی کرد تا راهی فوتبال آسیا شود و بازی در لیگ ژاپن و هند را نیز تجربه کند. او آخرین بار در تیم کیچه هنگ کنگ بازی کرد تا سرانجام در ۴۰ سالگی اعلام بازنشستگی کند. 

فورلان در جام جهانی 2010 بهترین بازیکن شد و در سال ۲۰۱۱ قهرمانی در کوپا را با اروگوئه به دست آورد و در سال ۲۰۱۴ نیز توپ طلایی این رقابت ها را به سبب درخشش در این جام به دست آورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز