داور بین‌المللی فوتبال کشورمان از دستیاران خود که او را در امر قضاوت یاری می‌کنند، قدردانی کرد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا فغانی 38 ساله که روز گذشته (یکشنبه) در مراسمی در کوالالامپور مالزی به همراه رضا سخندان و محمدرضا منصوری به خاطر درخشش و قضاوت‌های خوب در سال 2016 مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه ویژه داوران AFC را دریافت کردند، در گفت‌وگویی اختصاصی با سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گفت: من از خانواده داوران می‌آیم. برادرم و برادر همسرم داور هستند. پدرم و پدر همسرم نیز داوران حرفه‌ای در لیگ ایران بودند. آنها تأثیر زیادی روی من داشتند. ساعت‌ها داوری آنها را تماشا می‌کردم و نحوه قضاوت‌شان را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دادم. از سن 16 سالگی می‌دانستم که داوری حرفه من خواهد شد.

فغانی که به همراه دو کمک ایرانی خود در فینال مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک 2016 ریو را قضاوت و خود را در تاریخ آسیا جاودانه کرد، در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: رضا (سخندان) و محمد (منصوری) هم شگفت‌انگیز بوده‌اند و ما در کنار هم تیم فوق‌العاده‌ای را شکل داده‌ایم. به عنوان داور وسط، نیاز به این دارم تا از تمامی اتفاقات و جزئیات درون زمین مطلع باشم و آنها با عملکردشان کار من را راحت می‌کنند.

داور بین‌المللی کشورمان که جایزه مهمی را کسب کرد، تأکید کرد: این جایزه خاص را به تمامی داوران آسیا تقدیم می‌کنم. در جریان برنامه‌ها و سمیناری که AFC ترتیب داده بود، همه در کنار هم بودیم و به هم نزدیک‌تر شدیم و الهام گرفتیم که هر زمان که وارد زمین شدیم بهترین قضاوت‌های‌مان را به معرض نمایش بگذاریم. باید از مدرسان AFC و تمامی داوران آسیایی قدردانی کنم. یک تیمی وجود دارد که به طور مداوم پشت صحنه کار می‌کند و بدون آنها هیچ‌کدام از این موارد (قضاوت در بالاترین سطح فوتبال) محقق نمی‌شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز