رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان گفت: نظر دولت و وزیر ورزش و جوانان حمایت گسترده از ورزش بانوان است، منتظر اقدامات فدراسیون برای موضوع حضور زنان ایرانی بسکتبالیست در رقابت‌های بین المللی هستیم.

به گزارش مرور نیوز، مازیار ناظمی با اشاره به دیدار اخیر رئیس فدراسیون بسکتبال با دکتر سلطانی فر گفت: دیدار بسیار خوبی بوده و تاکید و دستور وزیر ورزش و جوانان بر طرح مجدد موضوع حضور زنان مسلمان با حجاب اسلامی در فدراسیون جهانی این رشته و اجلاس آینده فیبای آسیاست و انجام این خواسته مهم جامعه ورزش بر عهده آقای مشحون است و منتظر اقدامات فدراسیون برای موضوع حضور زنان ایرانی بسکتبالیست در رقابت‌های بین المللی هستیم.

وی افزود: دکتر سلطانی‌فر از آقای مشحون خواسته تا با ۵۷ عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی برای حضور زنان مسلمان در این رشته رایزنی کند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش درباره برخورد با دختران بسکتبالیستی که به ترکمنستان رفته‌اند و احضار آنها به کمیته انضباطی با نظر وزارت ورزش گفت: چنین مطلبی مدنظر آقای وزیر نبوده و نیست نظر آقای سلطانی‌فر حمایت گسترده از ورزش بانوان است و حتی ریاست محترم جمهور در دیدارشان با وزیر و مدیران ورزشی خواستار رعایت عدالت برای ورزش زنان و مردان شد.
ناظمی افزود: امیدوارم این بحث با توضیحات بنده به عنوان دیدگاه جناب وزیر تمام شود هر چند رعایت مقررات و ضوابط و قانون مداری در هر مجموعه یک اصل مهم و غیر قابل انکار است و امیدوارم دیگر شاهد این موارد نباشیم.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی با تقدیر از تلاش های زیاد و موثر ریاست فدراسیون بسکتبال گفت: بسکتبال ایران روزهای موفقی را با آقای مشحون سپری کرده و موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایران با حجاب اسلامی و شرعی از مدت‌ها قبل توسط ایشان پیگیری شده و امیدوارم با همت همه از جمله رسانه‌ها بتوانیم این فرصت بزرگ را برای زنان ورزشکار ایران ایجاد کنیم.

ناظمی گفت: با نامه‌ای که فدراسیون بسکتبال ایران در اجلاس بیروت در حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون جهانی مطرح می‌کند موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایران در رقابت‌های بین‌المللی مجددا مطرح خواهد شد و وزارت ورزش و جوانان از تمام امکانات کشور از جمله توان دیپلماسی برای حل این موضوع استفاده خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز