سرمربی تیم ملی آمریکا ابراز امیدواری کرد این تیم بتواند با وجود شرایط بحرانی به عنوان تیم نخست راهی جام جهانی شود. او همچنین می‌گوید ترسی از اخراج شدن ندارد.

به گزارش مرور نیوز، آمریکا شروع ضعیفی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آمریکای مرکزی داشته و با شکست برابر مکزیک و کاستاریکا در قعر جدول گروه خود قرار گرفته است. این تیم در بازی اخیر با چهار گل برابر کاستاریکا تن به شکست داد تا حتی اخباری مبنی بر برکناری یورگن کلینزمن به گوش برسد.

او درباره شکست‌های اخیر تیم ملی آمریکا گفت: هیچکس نمی‌خواهد تسلیم شود. ما برابر کاستاریکا شایسته کسب نتیجه خیلی بهتری بودیم ولی گل دومی که آنها به ثمر رساندند مانند تیری بود که به قلب ما خورده شد. دیگر همه چیز برایمان تمام شد. من خودم بازیکن بودم و این شرایط را به خوبی می دانم. این‌گونه بازی‌ها دیوانه کننده بود. تمام استادیوم علیه تیم ما بود و این خیلی سخت بود که کنترل روانی خودمان را حفظ کنیم.

کلینزمن گفت: خیلی‌ها در فوتبال بدون اینکه برداشت درستی از اتفاقات یک دیدار داشته باشند، درباره تیم شما جمع‌بندی می‌کنند و به نتیجه می‌رسند ولی الان شرایط ما به گونه‌ای است که باید متحد شویم. فوتبال ورزشی احساسی است و باید کنار هواداران‌مان قرار بگیریم. من مطمئنم می‌توانیم امتیازهای لازم را برای صعود به جام جهانی کسب کنیم و حتی به عنوان تیم نخست راهی جام جهانی شویم.

سرمربی تیم بحران زده آمریکا ادامه داد: هدایت تیمی را بر عهده دارم که در حال عبور کردن از مرحله‌ای است که شرایط جدیدی را تجربه می‌کند. بازیکنان جوان زیادی به تیم اضافه شده‌اند و به همین خاطر تیم از نظر هدایت تیمی و تجربه فردی و تیمی دچار افت شده است. با مرور زمان ما بهتر خواهیم شد و به روند خوب گذشته خود باز خواهیم گشت. من به جوانانی که در اختیار دارم نیاز دارم و اعتماد دارم و مطمئنم که این بازیکنان جوان در راه رسیدن به جام جهانی به ما کمک خواهند کرد. می دانیم شرایط بحرانی است ولی ما در صدد کسب بهترین نتیجه در انتخابی و البته جام جهانی هستیم.  البته می‌دانم رسانه‌ها برای من جانشین هم انتخاب کردند ولی باید بگویم که هیچ ترسی از اخراج شدن ندارم و برایم مهم نیست که از تیم ملی اخراج شوم.

تیم ملی آمریکا در بازی بعدی خود در خانه به دیدار هندوراس می‌رود و سپس باید در دیداری خارج از خانه برابر پاناما دیدار کند. هر دو دیدار از اهمیت بسیار زیادی برای تیم ملی آمریکا برخوردار است و کوچکترین لغزشی می‌تواند به قیمت حذف این تیم در راه رسیدن به جام جهانی تمام شود. بهترین نتیجه آمریکا در تاریخ جام‌های جهانی در اولین دوره یعنی 1930 رقم خورد که آنها در نیمه نهایی حضور داشتند و آخرین بار نیز با برتری برابر مکزیک راهی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2002 کره و ژاپن شدند.

کلینزمن اخیرا با باراک اوباما و آنگلا مرکل دیدار داشت و پیراهن تیم ملی آلمان را به اوباما و پیراهن تیم ملی آمریکا را نیز به مرکل داد. مهاجم سابق اینتر و تاتنهام در پایان ابراز امیدواری کرد بتواند همراه با آمریکا حضور در جام جهانی را تجربه کند.

یورگن کلینزمن یکی از چهره های شاخص تیم ملی آلمان بود که در جام جهانی 1990 توانست در ایتالیا قهرمانی در جام جهانی را تصاحب کند. او همچنین یکی از 3 بازیکن تاریخ است که توانسته در سه دوره جام جهانی گلزنی کند. تنها رونالدو برزیلی و میرسلاو کلوزه بازیکنانی بودند که در 3 دوره مختلف جام جهانی گلزنی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز