رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: مدیران بخش کشاورزی زمینه مشارکت مردم را در توسعه باغات دیم افزایش دهند.

به گزارش مرور نیوز، کریم ذوالفقاری در اولین جلسه ستاد توسعه باغات در سال 96 با تاکید بر اینکه رفع تداخلات از تاکیدات مهم وزیر کشاورزی است، گفت: مدیران بخش کشاورزی باید با تسهیل در سیکل‌های اداری زمینه مشارکت مردم را در توسعه باغات دیم افزایش دهند.

وی افزود: در طرح توسعه جنگل کاری می‌توان با جایگزین کردن محصولاتی که علاوه بر حفاظت از خاک توجیه اقتصادی مناسبی هم دارند روند افزایش توسعه جنگل همراه با توسعه باغات را اجرا و انگیزه حضور مردم در این طرح‌ها را فراهم کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار کرد: همراهی منابع طبیعی کردستان در رفع تداخلات روند واگذاری اراضی در طرح توسعه باغات را آسان کرده است و این همکاری می‌تواند انجام این طرح را به کمترین زمان ممکن برساند.

وی تاکید کرد: اشتغال پایدار همراه با توجیه اقتصادی می‌تواند نتیجه بخش باشد؛ هدف تنها اشتغال نیست ایجاد درآمدزایی با اولویت افراد تحصیل کرده بخش کشاورزی بیکار می‌تواند زمینه ساز انگیزه برای مشارکت مردم در این طرح باشد.

ذوالفقاری در ادامه، ضمن اظهار خشنودی از رضایت رئیس جمهور در سفر به استان کردستان از عملکرد بخش کشاورزی کردستان، یادآور شد: کسب هرنوع موفقیت در بخش کشاورزی را مدیون زحمات همکاران و پرسنل خدوم بخش کشاورزی هستیم که قطعا بدون همکاری و همدلی این موفقیت‌ها بدست نمی‌آمد.

به گفته وی تلاش برای تحقق اهداف بخش کشاورزی در سالی که بنابه فرموده مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، اولویت کاری جهاد کشاورزی استان کردستان خواهد بود.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز