مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم گفت: 56 هزار و 400 تن از 25 اسفندماه سال گذشته الی پنجم فروردین‌ماه سال جاری در واحدهای اقامتی استان ازجمله هتل، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر و خانه مسافر اسکان یافتند.

به گزارش مرور نیوز عیسی رضایی، با اشاره به طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین‌ماه سال جاری اظهار داشت: هفت هزار و 169 تن در هتل، هشت هزار و 669 تن در هتل آپارتمان، 16 هزار و 210 تن در مهمان‌پذیرها و 24 هزار و 353 تن در خانه‌های مسافر قم اسکان یافتند.

به گفته وی تعداد 35 واحد هتل، 27 واحد هتل آپارتمان، 55 واحد مهمان‌پذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین‌راهی و پذیرایی با ظرفیت 10 هزار تخت اقامتی و پذیرایی به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم بابیان اینکه در کل 250 هزار و 981 تن مسافر نوروزی در قم اسکان‌یافته‌اند گفت: 112 هزار و 900 تن در مدارس قم و 35 هزار و 56 تن در سایر مراکز اقامتی ازجمله میهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و اقامتگاه‌های موقت و 36 هزار و 624 تن در چادرها اسکان پیدا کردند.

وی با اشاره به طرح رزرواسیون آنلاین خاطرنشان کرد: این سامانه به آدرس www.qombooking.com امکان انتخاب اسکان بر اساس نوع خدمات اقامتی و پذیرایی را برای مسافران نوروزی فراهم کرد با اینکه سامانه میزبان‌یار نیز خدمات اسکان را به مسافر نوروزی به‌صورت آنلاین ارائه می‌کند.

رضایی با اشاره به این‌که نظارت از اماکن اقامتی در طرح نوروزی به‌صورت روزانه صورت می‌گیرد گفت: 264 نظارت از اماکن اقامتی در قم صورت گرفته است که این نظارت‌ها به‌صورت مشترک با مرکز بهداشت، اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی قم و همکاری انجمن بین‌راهی، پذیرایی و گردشگری انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم همچنین به بازدید گردشگران از اماکن تاریخی قم اشاره کرد و گفت: 53 هزار و 97 گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری قم ازجمله باغ گنبد سبز، تیمچه بزرگ و بازار، مسجد جامع، خانه امام خمینی(ره)، خانه ملاصدرا، خانه زند، کاروانسرای دیر گچین، محوطه تاریخی قلی درویش و دو موزه مردم‌شناسی و گنجینه آثار مراجع بازدید کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز