مدیر کل دفتر همکاری و توافقات ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کهگیلویه و بویراحمد استعداد و پتانسیل بالایی برای توسعه بوم گردی در کشور دارد.

به گزارش مرور نیوز، محمد علی فیاضی بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از مناطق عشایری گچساران افزود: کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت ها و تولیدات عشایری و آداب و رسومی که دارد دارای پتانسیل خوبی در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی است.

فیاضی با اشاره به شعار سال 96 (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) تاکید کرد: عشایر کهگیلویه و بویراحمد چه در حوزه اقتصاد مقاومتی و چه در حوزه تولید و اشتغال نقش برجسته ای دارند.

فیاضی از آمادگی سازمان میراث فرهنگی در راستای ارائه تسهیلات ارزان قیمت به علاقه مندان بوم گردی در استان خبر داد و اظهار داشت: تسهیلات با بهره چهار درصد برای ایجاد اشتغال در زمینه بوم گردی وجود دارد.

وی افزود: مردم این استان می توانند از ظرفیت ارائه تسهیلات با هدف توسعه بوم گردی استفاده کنند.

مدیر کل دفتر همکاری و توافقات ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی موضوع گسترش بوم گردی در مناطق عشایری کشور در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی افزود: با توجه به برخورداری کهگیلویه و بویراحمد از عشایر، جنگل ها و ظرفیت های متعدد این پیشنهاد وجود دارد که مردم استان از تسهیلات ارائه شده استفاده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز