معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از استقبال بسیار خوب مسافرین و گردشگران نوروزی از نمایشگاه های صنایع دستی استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، پروانه حیدری در این باره اظهارکرد: تاکنون نمایشگاه‌های صنایع دستی دایر شده در کنار جاذبه های گردشگری استان توانسته اند گردشگران زیادی را به خود جذب کنند.

وی ادامه داد: در کنار این نمایشگاه‌ها، سیاه چادرهای عشایری برپاشده که نمادی از هویت و فرهنگ ساده زیستی مردم عشایر است. در این سیاه چادرها نان، آش و غذاهای محلی به صورت زنده پخت و عرضه می شود که همین امر باعث جذابیتی خاص برای بازدیدکنندگان شده است.

حیدری افزود: در بین نمایشگاه‌های صنایع دستی دایر شده در سطح استان، نمایشگاه‌های تاقبستان و بیستون بیشترین میزان استقبال را داشته و توانسته اند بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب کنند.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه صنایع دستی کرمانشاه منطبق بااستانداردهای جهانی است، گفت: هزینه کردن در این زمینه موجب کمک به اشتغال بومی و تشویق هنرمندان و صنعتگران برای تولیدات بیشتر صنایع دستی است.

حیدری خاطرنشان کرد: خرید صنایع دستی نشانه عشق و علاقه مردم این دیار به تولیدات محلی و صنایع دست ساز است.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز