فرماندار شهرستان جهرم از آنچه خوب معرفی نشدن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهرستان عنوان می‌کرد،‌ انتقاد و اعلام کرد که باید این جاذبه‌ها مطلوب‌تر معرفی می‌شد.

به گزارش مرور نیوز علی‌رضا صحرائیان افزود: قبل از نوروز به شهرداری و شورای اسلامی شهر جهرم اعلام کردیم که عملیات زیباسازی سطح شهر و ورودی شهر در اولویت قرار گیرد که متأسفانه به دلایلی، آنچنان که باید زیباسازی انجام نشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه سیل جهرم در آستانه نوروز اتفاق افتاد، فرمانداری تأکید فراوانی به ادارات مختلف مخصوصاً​ شهرداری برای پاکسازی ورودی و سطح شهر انجام داد.

نماینده‌ عالی دولت در شهرستان در ادامه به تخریب‌های خانه‌ها و میراث فرهنگی جهرم نیز پرداخت و گفت: توقع فرمانداری از اداره‌ی میراث فرهنگی بسیار بیشتر از اقدامات صورت گرفته بوده است و متأسفانه در امر معرفی جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی و ارائه خدمات به مسافرین نوروزی ضعیف عمل کرده است.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه سعی می‌کنیم در مدت باقی‌مانده پذیرایی درخوری را با توجه به روحیه‌ی مهمان‌نوازی جهرمی‌ها از میهمانان نوروزی داشته باشیم، گفت: 500 هزار نفر مسافر نوروزی به شهرستان جهرم وارد شده‌اند که 10 هزار نفر از آنان در جهرم اسکان یافته‌اند.

وی درباره‌ی نظارت فرمانداری بر بازار جهرم در ایام عید نیز گفت: بازرسی با همکاری اتاق اصناف از قبل از عید آغاز شده است و برای متخلفان پرونده تشکیل شده است و حتی قبل از عید پملب مغازه‌های گران‌فروش را داشته‌ایم. تخلف گران‌فروشی و عدم درج قیمت از عمده دلایل تشکیل پرونده برای اصناف متخلف در زمان عید بوده است.

صحراییان درباره گرانی قیمت میوه و برخی از اقلام در جهرم نیز افزود: به جهاد کشاورزی ابلاغ کردیم با توجه به نیاز شهروندان و برای کنترل قیمت میوه در این ایام، میوه‌های باکیفیت از شهرهای همجوار وارد شود؛ هم میوه‌های لازم از شهرستان خارج نشود و در این مورد حتماً​ پیگیری لازم را خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز