قائم مقام ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش فارس گفت: تا صبح امروز، دوشنبه هفتم فروردین، یک میلیون و 238 هزار نفرروز مسافر نوروزی در مدارس و اماکن مختلف آموزش و پرورش اسکان داده شده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، غلامعلی حقشناس در حاشیه بازدید از مدارس محل اسکان میهمانان نوروزی گفت: تاصبح روز دوشنبه 7 فروردین ماه بیش از 417 هزار و هفتصد نفر در قالب 112 هزار و پانصد خانواده در مدارس و اماکن مختلف تحت مدیریت آموزش و پرورش فارس اسکان داده شده‌اند. بنابراعلام وزارت آموزش و پرورش بیشترین آمار پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی در مدارس به ترتیب فراوانی به استان‌های فارس، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی و هرمزگان اختصاص یافته است.

معاون آموزش و پرورش فارس گفت: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است، گرچه آموزش و پرورش نمی‌تواند یک هتل خوب برای مسافرین ایجاد کند، اما تمام تلاش خود را داریم تا با تهیه امکانات مناسب، حداکثر رضایتمندی همکاران فرهنگی را داشته باشیم.

حق شناس گفت: به جز شیراز در 90 درصد شهرستان‌های استان، هتل و اماکن اقامتی کافی و مناسب برای اسکان وجود ندارد، لذا در اکثر مناطق فارس در ایام نوروز این مهم به عهده آموزش و پرورش است و روسای ادارات شهرستان‌ها و مناطق فارس، مسئول ستاد اسکان نوروزی هستند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش وظیفه اسکان همه مسافرین نوروزی را به عهده دارد، افزود: به همین منظور 18 هزار و 300 کلاس درس برای اسکان نوروزی در سطح استان مهیا شده که برای آماده سازی این کلاس‌ها هزینه زیادی شده است.

قائم مقام ستاد اسکان نوروزی آموزش وپرورش فارس گفت: با حمایت همه مسئولین آموزش و پرورش تلاش داریم تا آخرین روز تعطیلات در خدمت مسافرین باشیم.

حق شناس افزود: انتظار ما این است تا همه دستگاه‌های تاثیرگذار در امر اسکان نوروزی، همانند سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شهرداری، استانداری و ... ، در راستای تجهیز مدارس به امکانات لام برای این مهم همکاری بیشتری داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز