مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا دوشنبه هفته آینده(۹ مرداد) در بیشتر مناطق به جز شمال شرق کشور و شرق سواحل خزر روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی به سبب جریان‌های مرطوب شمالی و گذر موج تراز میانی جو طی سه روز آینده بارش‌های پراکنده در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها بیشتر در نواحی مرتفع و کوهستانی متمرکز و با احتمال رخداد رعد و برق در این مناطق همراه است.

وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه (۵ و 6 مردادماه)، در ارتفاعات زاگرس جنوبی افزایش ابر و رعد و برق در ساعات بعدازظهر و اوایل شب دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: طی دو روز آینده در جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر با گرد و خاک همراه خواهد بود همچنین در سه روز آینده در شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق به ویژه زابل احتمالا با گرد و خاک همراه می‌شود.

به گفته وظیفه در سه روز آینده شرق دریای عمان و امروز و فردا، مناطق غربی خلیج فارس و مواج خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه (۵و 6 مرداد) صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 39 و 28 و 40 و 29 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد گرمترین و خنکترین شهرهای طی روز آینده گفت: اهواز با بیشینه و کمینه دمای 50 و 35 درجه سانتیگراد و اردبیل با بیشینه و کمینه دمای 30 و 15 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرها طی فردا هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز