مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: در راستای فرهنگ سازی اهدای عضو، اهدای زندگی، ۱۱۵ نفر از کارکنان استانداری در این طرح شرکت کردند.

به گزارش مرورنیوز، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، عبدالرضا چراغعلی اظهار کرد: اداره کل اجتماعی استانداری گلستان با همکاری انجمن اهدای عضو ایرانیان در دو نوبت نسبت به ثبت نام اهدا کنندگان عضو اقدام کرد.

وی افزود: کارکنان استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان‌های مردم نهاد در ثبت نام اهدای عضو استقبال خوبی کردند و در مرحله نخست ۵۰ نفر از شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی توانمند سازی سازمان‌های مردم نهاد در این طرح شرکت کردند.

 مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان تصریح کرد: ۶۵ نفر از کارکنان استانداری و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان در تاریخ ۱۹ مهر ماه امسال نسبت به ثبت نام اهدای عضو اقدام کردند.

چراغعلی گفت: بیمار مرگ مغزی، حرف نمی‌زند، نمی‌بیند، به هیچ‌یک از تحریکات خارجی پاسخی نمی‌دهد و بدون استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی قادر به نفس کشیدن نیست.

به گفته وی، تصادفات رانندگی، وارد آمدن ضربه شدید به سر، سقوط از ارتفاع، غرق شدن در آب، مسمومیت‌ها، خونریزی‌های داخلی مغز و همچنین سکته مغزی از شایع‌ترین علل مرگ مغزی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز