ارشد نظامی آجا در گلستان و مازندران، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش را به عنوان یکی از یگان های برتر کشور قلمداد کرد و نقش مهمی در افزایش بصیرت جامعه دارد.

به گزارش مرورنیوز، امیر سرتیپ مهدی معمارباشی پیش از ظهر چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی آجا در لشکر سی پیاده گرگان اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد نظام پوشالی طاغوت، معادلات استکبارجویان و معاندین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برهم بریزد.

معمارباشی افزود: از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، جریانات معاند، لیبرال و سکولار در تمامی ابعاد به انجام توطئه پرداختند که بحث انحلال ارتش به عنوان نهادی که نقش موثری در شکل گیری انقلاب داشت، یکی از برجسته ترین آن بود.

وی خاطرنشان کرد: ارتش در اختیار بدنه ای قرار گرفته بود که ماهیت و وفاداری خود به نظام و انقلاب را به اثبات رسانده بود و اگر این نهاد مردمی و ولایی نبود، ممکن بود پیروزی انقلاب به گونه دیگری رقم بخورد.

وی با اشاره به نقشه دشمنان برای نفوذ در ارتش، گفت: افراد معاند به خوبی می دانستند که اگر ارتش سر و شکل بگیرد و نیروهای مردمی و ولایتمدار به عنوان پایه اصلی انقلاب رشد کنند موجب ضرر و زیان آنها می شود و بنابراین با رسوخ به داخل ارتش و تبلیغات گسترده علیه آن، تلاش کردند این نهاد را به ضعف بکشانند.

این فرمانده ارتش به تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی اشاره و بیان کرد: امام راحل با بینش و تیزبینی توطئه های دشمنان را درهم شکست و یکی از اقدامات امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب در زمانی که متصدی شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند تصویب و تشکیل نهاد فرهنگی و دینی در بدنه ارتش به نام سازمان عقیدتی سیاسی بود.

افراد معاند، مخالف تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی بودند

امیر سرتیپ معمارباشی تصریح کرد: یکی از مخالفان تشکیل این سازمان همان افراد لیبرال و سکولار بودند که می دانستند چنانچه عقیدتی سیاسی در بدنه ارتش قرار داشته باشد موجب اقتدار بیشتر این نهاد مردمی می شود.

وی به وظایف این سازمان اشاره کرد و گفت: برابر ماده ۱۴ قوانین آجا، افزایش رشد مذهبی و سیاسی پرسنل، انجام فعالیت‌های تبلیغی برای پرسنل، ارائه خط مشی‌های مکتبی به مبادی ذیربط در راستای انطباق سازماندهی‌ها، مقررات و دستورالعمل‌ها با ضوابط و معیارهای‌ اسلامی و نظارت بر حفظ و عمل به موازین اسلامی در تمامی زمینه‌ها و اعلام موارد خلاف از جمله وظایف این سازمان است.

وی به بیان برخی افتخارات سازمان عقیدتی سیاسی اشاره و اظهار کرد: این سازمان تنها نهادی بوده که بیش از ۳۶ دوره مسابقات قرآن کریم برگزار کرده و سومین نهاد برتر کشور در عرصه های فرهنگی معنوی برای سه سال متوالی بوده و در نمازآموزی و اشراف برنامه های فرهنگی جزو یگان های برتر نیروهای مسلح بوده است.

ارشد نظامی آجا در استان های گلستان و مازندران خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط خاصی که در ایران شاهد هستیم، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جزو یگان های برتر کشور است و توانسته بینش و بصیرت کارکنان مجموعه را افزایش دهد.

سازمان عقیدتی سیاسی، یاری رسان ارتش است

همچنین هماهنگ کننده سازمان عقیدتی سیاسی در استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی در این همایش اظهار کرد: امام خمینی (ره) بدنه و مخاطبان دینی خود در مجموعه ارتش را به خوبی شناخت و به حقیقت اینکه اینجا مردمانی هستند که می خواهند به اوج عزت دینمداری و ولایتمداری برسند، اطلاع داشت.

حجت الاسلام غلامرضا الله قلی افزود: از آنجایی که امام راحل تشخیص داد نیاز است نهادی کمک رسان ارتش باشد، سازمان عقیدتی سیاسی را تاسیس کرد که ابتدا نام دیگری داشت و به مرور زمان تکمیل شد.

حجت الاسلام الله قلی به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: اجتهاد به معنای کوشش، راستگویی و تهذیب نفس مهم ترین اهداف سازمان است که برای تحقق آن از جان هم نباید دریغ کنیم.

وی با بیان اینکه در عرصه تولید امنیت و تقویت اعتماد جامعه باید تلاش حداکثری کنیم، اظهار کرد: خداراشکر تاکنون اقدامات عقیدتی سیاسی ارتش با حمایت فرماندهان و حفاظت اطلاعات و کارکنان آن به خوبی پیش رفته است.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی کارکنان و بازنشستگان تجلیل به عمل آمد و برخی از پرسنل ارتش ترفیع درجه یافتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز