نماینده ولی فقیه در استان گلستان ضمن تاکید بر لزوم احیا معماری بومی گرگان، خواستار ارتقا توانمندی مهندسان‌استان‌گلستان شد.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، صبح دوشنبه، در دیداری با حضور با اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان، اظهار کرد: اصولا جامعه و زندگی و هر آنچه که مربوط به زندگی انسان است، هیچ وقت راکد نیست و همیشه در حال حرکت است.

وی افزود: در آموزه‌های دینی هم داریم که علم را باید همیشه از گهواره تا گور آموخت.

امام جمعه گرگان با بیان این که علم در همه زمینه ها به سرعت پیش می رود، بیان کرد: نخبگان کشوری دیداری با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند و ایشان تاکید کردند که باید کشور را بسازیم و هدف باید این باشد که الگوی جهان شویم.

وی با تاکید بر این که استان گلستان باید همواره در حال تکامیل باشد، خطاب به اعضای نظام مهندسی، گفت: سازمان شما هم باید دائم در حال رشد باشد و خود را به جایی برساند که برای تمام پروژه های استان آمادگی داشته باشد و نیاز نباشد از مهندسان غیر بومی استفاده شود.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که نظام مهندسی باید سعی کند تا تمام نیازهای استان را تامین کند، ادامه داد: مهندسان استان باید دائم در حال پیشرفت باشدو از ظرفیت خود استان برای انجام پروژه ها استفاده شود.

وی احیای معماری بومی منطقه را یکی از نیازهای استان در بخش مهندسی دانست و گفت: اگر سایت اداری و یا طرح آفتاب معماری بومی منطقه را رعایت می کردند الگوی مناسبی می شد برای سایر اقشار جامعه ولی این اتفاق رخ نداد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، در ادامه با یادآوری جمله رئیس نظام مهندسی گلستان که اعلام کرد 75 درصد مردم از مجری حرفه ای برای ساخت منازل خود استفاده نمی کنند، تصریح کرد: این مساله باید ریشه یابی شود و ممکن است بخشی از این موضوع به خود نظام مهندسی مربوط باشد.

وی توضیح داد: اگر مردم ببینند که خود نظام مهندسی دلش برای آن ها و ساختمان آن ها می سوزد، اعتماد می کنند و به نظام مهندسی روی می آورند.

وی خواستار آسیب شناسی درون سازمانی شد و گفت: در روایات داریم بهترین دوست انسان کسی که عیب او را به او هدیه کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز