رئیس کل دادگستری گلستان از تلاش این دستگاه برای کاهش آمار زندانیان یک روزه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: زندانیان یک روزه کسانی هستند که برای آن ها قرار کفالت یا قرار وثیقه صادر شده است اما به دلیل همراه نداشتن، کفیل و وثیقه در روز مراجعه به دادگاه، راهی زندان می شوند.

وی با بیان این که آمارها نشان می دهد ۱۱ درصد جمعیت زندان های استان، برای یک روز وارد زندان شده اند گفت: کسانی که به عنوان متهم به دادسراها و محاکم استان احضار می شوند برای جلوگیری از بازداشت نشدن، کفیل  یا وثیقه همراه داشته باشند.

هاشمیان افزود: برای کاهش آمار زندانی های یک روزه با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک، کارشناسان کشیک تعیین کرده ایم تا در هر ساعت از شبانه روز اگر قاضی قرار کفالت یا وثیقه صادر کرد امکان دریافت آن و جلوگیری از ورود فرد به زندان وجود داشته باشد.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: فرد با ورود حتی یک روز به زندان برچسب کیفری می خورد که این امر می تواند در آینده بر اشتغال و ازدواج او تاثیر بگذارد بنابر این همه ی ما شرعی و قانونی در این باره مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.

هاشمیان گفت: از دادستان ها و رؤسای حوزه های قضایی استان  هم خواسته ایم نسبت به اجرای صحیح دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها اهتمام و تخلف های احتمالی را بی هیچ اغماضی گزارش کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز