براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 6 اردیبهشت 1401 با شاخص 113 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 6 اردیبهشت 1401 با شاخص 113 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 122 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز سه‌شنبه (۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) با توجه به کاهش تندی باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با تقویت ناپایداری جوی، بارش پراکنده و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر می‌تواند سبب گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد شود.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه‌شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز چهارشنبه (۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. وزش باد مؤثر در طول روز تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد.

شایان ذکر است با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک تا ساعات پایانی چهارشنبه پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.