سخنگوی وزارت علوم با بیان اینکه در حال حاضر بحث ادغام دانشگاه‌ها متوقف است گفت: به مجلس نیز اطلاع داده‌ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به شکلی درست آن را تدبیر کنیم.

به گزارش مرور نیوز، علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت: بحث آمایش، در دوره گذشته به نظر می‌رسید با تدبیر مناسبی انجام نشده است، ما یک مصوبه آمایش داریم که این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مصوبه بسیار پیشرفته، عمیق و دقیقی است.

وی افزود: این مصوبه دارای ۹ بند است که ۸ بند آن وزارت علوم را موظف می‌کند که یکسری از کارها را انجام دهد. به عنوان مثال رتبه بندی، شاخص گذاری، مهارت افزایی، مواردی از این دست، در یک مورد نیز برای وزارت علوم عنوان نشده که موظف است، بلکه عنوان شده، می‌تواند و آن هم بحث ادغام دانشگاه‌ها است.

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: متأسفانه اتفاقی که در دوره گذشته رخ داد این بود که (مسئولان وقت وزارت علوم) به سراغ ادغام رفتند، در صورتی که می‌توانستند بخش‌هایی که موظف بودند را انجام دهند و زمینه این بند را نیز مهیا کنند تا با تدبیر بهتری انجام دهند.

وی افزود: از روزی که فعالیت خود را در وزارت علوم آغاز کرده‌ایم، از شهرستان‌ها، دانشگاه‌ها و مجلس شورای اسلامی، نارضایتی زیادی در این خصوص بود بنابراین آن را متوقف کردیم و در این زمینه هیچ کاری انجام نمی‌دهیم.

شمسی پور افزود: در حال حاضر بحث ادغام متوقف است و اقدامی در این خصوص انجام نمی‌شود. اگر قرار باشد در این حوزه ورود پیدا کنیم، با مطالعه دقیق بر اساس آمایش سرزمینی، ظرفیت دانشگاه‌ها و با سنجش حساسیت شهرستان‌ها و با بهره گیری از نظرات نمایندگان مجلس، نمایندگان استان و نخبگان استان انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: ولی در حال حاضر بحث ادغام دانشگاه‌ها متوقف است به مجلس نیز اطلاع داده‌ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به شکلی درست آن را تدبیر کنیم.