وزیر آموزش و پرورش گفت: آیین نامه رتبه بندی معلمان برای بررسی تا هفته آینده در اختیار دولت قرار می‌گیرد تا دغدغه‌های این قشر زحمتکش برطرف شود و طبق برنامه ریزی ها سعی داریم تا ۳ سال آینده تمامی این موارد جمع آوری شود.

به گزارش مرور نیوز، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: آیین نامه رتبه بندی معلمان به صورت مستمر در حال بررسی است و در این خصوص جلسه‌های زیادی نیز گذاشته می‌شود که تلاش خواهیم کرد تا آن را اجرایی کنیم.

او گفت : گستردگی سرزمینی خراسان شمالی مشکلاتی در پوشش تحصیلی خراسان ایجاد کرده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با وجود ۱۲ هزار مدرسه خشتی، سنگی و کانکسی در کشور دولت سعی دارد طی ۳ سال آینده این موارد را جمع آوری کند.

وی گفت: طبق برنامه ریزی ها سعی داریم تا ۳ سال آینده تمامی این موارد جمع آوری شود.

وی می گوید: خیران مدرسه ساز و ستاد اجرایی فرمان امام در این مسیر به کمک آموزش و پرورش خواهند آمد.

وزیر آموزش و پرورش گفت : پراکندگی روستا‌ها بعضا باعث کمبود نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات می‌شود که در این استان برای رفع آن تلاش‌های زیادی شده است.

نوری گفت : هم اکنون وضعیت استان از نظر نیروی انسانی و زیر ساخت‌ها مناسب است و از ظرفیت و پتانسیل‌های این خطه در حوزه آموزش و پرورش باید استفاده کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت : چنین اقدامات و ظرفیت‌هایی باید به عنوان الگو به سایر استان‌ها نیز معرفی شود، علاوه بر این الگو‌های مناسب دیگری نیز وجود دارد که باید از آن‌ها بهره برداری کنیم.

وی گفت : با وجود ظرفیت‌های مناسب در خصوص نیروی انسانی و زیر ساخت‌های آموزشی و تجهیزات مشکلاتی نیز در این استان دارد که در این سفر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه عدالت بجنورد، افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهید محمد پور شهرستان مانه و سملقان، شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش، دیدار با نمایندگان معلمان، نخبگان و تشکل‌های دانش آموزی از دیگر برنامه‌های یوسف نوری در سفر به خراسان شمالی است.