به گفته معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی یک طرفه شدن جاده چالوس تا زمان تخلیه کامل بار ترافیکی ادامه خواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور درخصوص وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهارکرد:‌ در حال حاضر و برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهور در سراسر کشور، ترافیک در مسیر شمال به جنوب جاده چالوس پرحجم است که این روند در محدوده مرزن‌آباد تا ولی‌آباد و نیز محدوده‌های پیچ سرهنگ و نسا نیمه سنگین گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در مسیر شمال به جنوب محور هراز حدفاصل نارنجستان تا تونل شماره یک و حدفاصل امامزاده شاه زید تا لهاش نیز ترافیک پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده است، گفت:‌ ترافیک در آزادراه رشت - قزوین محدوده رودبار  نیز پرحجم و نیمه سنگین است.

جهانی با بیان اینکه تردد در محور فیروزکوه روان است، گفـت:‌در دیگر محورهای مواصلاتی مشکل و گره ترافیکی خاصی گزارش نشده است و تنها در معابر منتهی به کلانشهرها شاهد افزایش حجم تردد هستیم و از این رو لازم است رانندگان با احتیاط بیشتری به خصوص در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رانندگی کنند.

معاون پلیس راهور همچنین از یک طرفه شدن محور چالوس خبر داد و گفت:‌ تردد تردد در مسیر جنوب به شمال محور چالوس تا اطلاع بعدی ممنوع است و این محور از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز در مسیر شمال به جنوب یک طرفه است. همچنین در مسیر جنوب به شمال آزادراه - تهران شمال نیز ممنوعیت تردد اعمال شده است و تا اطلاع بعدی اجازه تردد خودروها از این محور نیز داده نخواهد شد.

به گفته جهانی یک طرفه شدن جاده چالوس تا زمان تخلیه کامل بار ترافیکی ادامه خواهد داشت.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور هم اظهارکرد:‌ هیچ مشکل جوی در جاده‌های کشور گزارش نشده است. اما به رانندگان توصیه می‌کنم که با توجه به گرمای هوا حتما به ازای هر دو ساعت رانندگی دقایقی را در حاشیه امن مسیر توقف کرده و پس از استراحت به مسیر خود ادامه دهند.