جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در حادثه شاهچراغ از دستگیری یک نفر به شناسایی ده ها تن رسیدیم که قصد خرابکاری و عملیات های انتحاری گسترده تری داشتند.

به گزارش مرور نیوز، سردارقاسم رضایی ۱۴ آبان ماه در نشست کمیسیون عملیات انتظامی پلیس کرمان اظهار کرد: هم مردم و هم خادمان امنیت در استان پهناور کرمان با ۶۵۰۰ شهید و بیش از ۲۰ هزار جانباز و ایثارگر از بزرگترین سرمایه اجتماعی بهره مند هستند.

وی با اشاره به اینکه وجود مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای مجموعه انتظامی عزت است، افزود: پشتیبانی مردم از پلیس نیز یک سرمایه است و باید حفظ شود.

رضایی تصریح کرد: بنا به گزارش عملکرد رئیس پلیس کرمان، به طور عمده فقط در چند شهرستان این استان درگیر اغتشاشات بودیم و بنا به گزارشات و ارزیابی های انجام شده این خود مردم این استان بودند که نگذاشتند فتنه ای شکل بگیرد؛ مردم دیار کریمان در ناآرامی ها با فهم و بصیرت خاصی عمل کردند و نتیجه می گیریم خود مردم بهترین حافظان امنیت هستند.

جانشین فراجا با تشریح ضرورت های حوزه نظم و امنیت مناطق شمال، جنوب، شرق، غرب و محدوده کویری استان کرمان گفت: امنیت استان کرمان چند وجهی است و مدیریت خاص خود را می خواهد؛ روزگاری در مناطقی از این استان راهبندی اتفاق می افتاد که امروز دیگر شاهد این قبیل ناامنی ها نیستیم و این نشان می دهد کار و عملیات هایی با نثار خون شهدا انجام شده تا این نتیجه به دست آمده است.

وی افزود: در همین رابطه پلیس کرمان در کنار اجرای رزمایشات با مردم تعامل و خدمات مردم یاری نیز داشته که این موارد باعث ارتقاء امنیت کشور نیز شده و بر استمرار این رویکردها با جلب همکاری سایر نهادها تاکید داریم.

رضایی با تاکید بر اجرای مصوبات بازدیدهای قبل اضافه کرد: در این میان طرح های برخورد با دارندگان سلاح همیشگی و مورد تاکید است چراکه این مورد بر دیگر جرائم اثر دارد و محور دوم شناسایی و دستگیری ضربتی مجرمین و محکومین فراری است که در این رابطه نیز پلیس در ایستگاه های بازرسی و در حوزه اشرافیت اطلاعاتی بسیار خوب عمل کرده است.

وی مقابله با اراذل و اوباش را سومین محور حوزه ماموریتی پلیس برشمرد و گفت: این قشر محدود، در اغتشاشات هم عرض اندام هایی کردند اما حتما در فرصت مناسب در صحنه با آنان برخورد می شود تا مبادا کسی از ترس اراذل و اوباش جرات شکایت به خود ندهد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: در این زمینه لازم است پرونده ها محکم و محکمه پسند تشکیل و ارجاع شوند تا در واقع مردم از حمایت و دستورات قاطع قضائی بهره مند شوند و موضوع بعد سرقت است که رهبری عزیز همواره در این زمینه هم تذکر و تاکیداتی داشته اند و البته لازم است هم در ابعاد رسانه ای و هم در محافل و جلسات دیگر به شهروندان آموزش هایی بدهیم که چگونه مراقب کیف، خودرو و دیگر وسایل شخصی خود باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حجاب و عفاف را یک قدرت ملی دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی به خاطر حفظ همین ارزش ها شکل گرفت اما اگر یک عده این ارزش را مورد هجمه قرار دادند باید بدانند مورد لعن و نفرین همگان هستند چراکه وقوع اغتشاشات بخش زیادی از توان عملیاتی انتظامی را به سمت کنترل این موارد پیش برد و متاسفانه در برخی زمینه ها با افزایش جرائم روبه رو بودیم؛ همه آن ها که باعث تهییج مردم شدند و همه آن ها که به ناحق اظهار نظرهای نادرست می کردند در وقوع این جرائم سهیم هستند.

رضایی با اشاره به شهادت مظلومانه جمعی از هموطنانمان در حرم شاهچراغ شیراز گفت: اشرافیت اطلاعاتی یعنی چشم عملیات ها که اقتدار پلیس را نزد مردم افزایش می دهد و  همین مولفه بود که در حادثه شاهچراغ از دستگیری یک نفر به شناسایی ده ها تن رسید که قصد خرابکاری و عملیات های انتحاری گسترده تری داشتند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در پایان یک بار دیگر به موضوع مهم حجاب و عفاف اشاره و بیان کرد: بی توجهی به حجاب در واقع ستون امنیت خانواده ها را متزلزل می کند و راه را برای نفوذ به حریم خانواده ها هموار می سازد پس لازم است به خانواده ها یادآور شویم به حرمت خون شهدای بی شمار میهن عزیزمان حافظ ارزش های دینی و اسلامی باشند و هیچ گاه راه را برای نفوذ دشمن هموار نسازند.

بنابراین گزارش، سردارقاسم رضایی در ادامه سفرش به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا به ویژه سپهبد حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد.

وی در گلزار شهدای کرمان بیان کرد: کرمان دیار کریمان است و بعد از انقلاب هر روز شکوفاتر می شود و ۶۵۰۰ شهید این استان به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی موید همین نکته است.

وی با بیان اینکه همه شهدا عزیز هستند ولی شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در دل ها جای گرفت، افزود: ما نیز به نوبه خود سعی خواهیم کرد که پاسدار راهشان باشیم و امروز به شهدا که دلاورانه جانفشانی کردند گفتیم که دلتنگشان هستیم.

رضایی با تشکر ویژه از فرماندهان و کارکنان فراجا گفت: ما قدردان همکارانمان و خانواده هایشان هستیم چرا که این بزرگواران مجاهدین فی سبیل اللهِ بی توقع هستند، ستون امنیت و تکیه گاه مردم هستند، لرزه بر اندام هنجارشکنان می اندازند و با خدا معامله می کنند و نزد مردم هم عزیز هستند.