نام‌نویسی عمره رمضانیه از سوی سعودی‌ها آغاز شد و بر اساس برنامه‌ریزی مسؤولان عربستان، این سفر نسبت به سال گذشته در کنار افزایش ظرفیت، با کاهش هزینه همراه است.

به گزارش مرور نیوز، نام‌نویسی عمره رمضانیه از سوی سعودی‌ها آغاز شد و بر اساس برنامه‌ریزی مسؤولان عربستان، این سفر نسبت به سال گذشته در کنار افزایش ظرفیت، با کاهش هزینه همراه است.

عمره مفرده در ماه رمضان طرفداران خاصی دارد و هر ساله عربستان ثبت‌نام عمره رمضانیه را حدود سه ماه قبل از آغاز ماه رمضان آغاز می‌کند.

 

ثبت‌نام عمره رمضانیه آغاز شد

اما امسال در حالی که کم‌تر از سه ماه تا ماه رمضان باقی مانده است، ثبت‌نام عمره رمضانیه ۱۴۴۴ قمری برای زائران کشورهای مختلف آغاز شده است.

همچنین با توجه به تصمیم وزیر حج عربستان مبنی بر لغو محدودیت‌های کرونایی در عمره مفرده و حج تمتع، ظرفیت پذیرش عمره‌گزاران در ماه رمضان آینده نسبت به سه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و از طرفی هم هزینه این سفر کاهش حدود ۱۵ درصدی یافته است.

در سال‌ نخست شیوع کرونا، هم‌زمان با ماه رمضان درهای مسجدالحرام روی زائران بسته بود و فقط متولیان خانه خدا امکان تشرف به این مکان مقدس را داشتند. در سال‌های بعد نیز محدودیت کرونایی اعمال شد و تعداد زائران محدود بود. اما امسال محدودیتی در تعداد زائران وجود ندارد.

 وضعیت عمره زائران ایرانی هنوز مشخص نیست و مسؤولان کشورمان از تلاش برای برقراری این سفرها با توجه به در انتظار بودن حدود ۶ میلیون ایرانی خبر داده‌اند. با این وجود. تا زمانی رپابط سیاسی ایران و عربستان برقرار نشود، امکان ازسرگیری عمره مفرده وجود ندارد.