رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پیش‌بینی می‌شود در صورت همکاری سازمان‌های ذیربط حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور ساخته شود.

به گزارش مرور نیوز، قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم آغاز ساخت پروژه مسکونی ۸۰۰ واحدی گفت: سازمان اقتصادی کوثر یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های ایثارگران که ساخت مسکن است را پیگیری می‌کند که امیدواریم با دعای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران این اقدامات هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: با تعامل با شهرداری‌ها باید مجوز تغییر کاربری زمین‌هایی که ارزش مسکونی دارند برای تأمین مسکن ایثارگران اخذ شود و با سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر و یا جذب سرمایه‌گذار شهرک‌ها و واحدهای مسکونی برای ایثارگران ساخته شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: ساخت یک پروژه در هفته‌های اخیر و پیش از آغاز دهه مبارک فجر در شهر ری توسط سازمان اقتصادی کوثر آغاز شد و این نیز دومین پروژه محسوب می‌شود و هر کدام از املاک و اراضی در سراسر کشور که شرایط لازم برای ساخت واحدهای مسکونی را داشته باشد زیر بار خواهد رفت و تلاش بر این است که در یک بازه زمانی مشخص به طرح جهش ملی مسکن در راستای مولدسازی اموال و دارایی‌ها کمک شود.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ما نباید به فکر افزایش درآمد بلکه باید به فکر گره‌گشایی از کار مردم به ویژه خانواده‌های ایثارگر باشیم.