بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان آسمانی ابری همراه با وزش باد شدید تا خیلی شدید و کولاک برف در ارتفاعات و خطر ریزش بهمن و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران امروز تا فردا (۱۲ تا ۱۳ فروردین) با تاثیر زبانه سامانه سرد بارشی، آسمانی قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید تا خیلی شدید و در ساعت‌های ظهر تا شب در نواحی شمالی استان نیمه‌ابری گاهی ابری و رگبار باران و رعد و برق در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت در دامنه‌ها و ارتفاعات گاهی بارش برف، کولاک برف و پدیده مه مورد انتظار است و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات مستعد دور از انتظار نیست. همچنین امشب کاهش محسوس دما و تا صبح دوشنبه (۱۴ فروردین) ماندگاری هوای سرد در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه‌ها و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

از فردا با گذر سامانه سرد از استان تا دوشنبه آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید به ویژه در نیمه‌جنوبی استان مورد انتظار است.

از دوشنبه روند افزایش دما در استان و در روز سه شنبه افزایش ابر و افزایش سرعت وزش باد در سطح استان و بارش پراکنده در نواحی شمالی پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۱۳ فروردین) وضعیت جوی تهران صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و در بعد از ظهر قسمتی ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دما ۱۵ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۱۴ فروردین) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

لازم به ذکر است طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ایستگاه فیروزکوه آلودگی - امین آباد با کمینه دمای ۴- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.