ثبت‌نام سفرهای زمینی به عتبات در ایام عرفه آغاز شد و متقاضیان سفر به کربلا می‌توانند تا ۲۶ تیرماه با قیمت دور قبلی این سفرها، در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت عازم کربلا شوند.

به گزارش مرور نیوز، ثبت‌نام سفرهای زیارتی به عتبات در تیرماه از سوی سازمان حج و زیارت آغاز شد.

متقاضیان سفر به عتبات در ایام عرفه هم می‌توانند برای ثبت‌نام در کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت از امروز اقدام کنند.

البته باتوجه به گرانی نرخ پروازها در ایام عرفه، هنوز امکان ثبت‌نام در سفرهای هوایی عتبات وجود ندارد و فقط ظرفیت کاروان‌های زمینی اعلام شده است.

با وجود فشارها برای افزایش قیمت سفرهای زیارتی به عتبات، سازمان حج و زیارت نرخ این سفرها را کنترل کرده و در این دوره افزایش قیمت در اعزام‌های عتبات را شاهد نیستیم.

هزینه سفر عتبات به صورت زمینی از ابتدای تیرماه از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است و زائران می‌توانند تا ۲۶ تیرماه در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت با این قیمت راهی عتبات شوند.

قیمت سفرهای زیارتی به عتبات در ماه آینده حدود دو میلیون تومان با هم تفاوت دارد که این تنوع قیمت‌ها به دلیل نوع اسکان زائران در هتل‌های نجف، کربلا و کاظمین تعیین شده است.

در روزهای آینده کاروان‌های هوایی عتبات در ایام عرفه هم بازگشایی می‌شود که البته به دلیل بالا بودن نرخ  بلیت پروازها در این ایام، برخی از احتمال افزایش قیمت این کاروان‌ها خبر می‌دهند.

هفتم تیرماه روز عرفه است که بسیاری از ایرانیان هرساله در این ایام به زیارت کربلا می‌روند تا دعای عرفه را در جوار حرم سیدالشهدا علیه‌السلام بخوانند.