بنابر اعلام سازمان هواشناسی، در روزهای پیش رو، وزش باد، رگبار و بارش پراکنده در برخی از مناطق کشور شاهد خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز، پنج شنبه در شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات شمال هرمزگان و جمعه در شمال آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

در شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است.

روز شنبه ۱۰ تیر، علاوه بر اینکه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر در شرق اردبیل، گیلان، مازندران و برخی مناطق گلستان بارش باران گاهی رعد و برق و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

یکشنبه در غرب گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان بارش ادامه دارد و در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

همچنین روز دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و سه شنبه در دامنه‌های البرز واقع در استان مازندران رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

از روز شنبه وزش باد در شمال شرق و شرق کشور افزایش یافته و به مناطقی از جنوب شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد که خیزش گرد و خاک سبب کاهش دید و کیفیت هوا در برخی از این مناطق می‌شود.

بر اساس این گزارش، شرق دریای عمان در پنج روز آینده و دریای خزر در روزهای شنبه و یکشنبه مواج است.

آسمان تهران روز جمعه (۹ تیر) صاف و غبار رقیق، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز شنبه، صاف و غبار رقیق و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.