معاون آموزش همگانی سازمان اورژانس کشور در توضیحاتی از در معرض خطر بودن تمام مردم در برابر موج گرمایی که به کشور وارد شده خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، حسن نوری معاون آموزش همگانی سازمان اورژانس کشور  درباره نحوه گرما زده شدن گفت: بدن انسان بر اساس فیزیولوژی خودش را با شرایط تطبیق می‌دهد. زمانی که از محیط سرد به گرم و برعکس برویم مدت زمانی طول می‌کشد که بدن خودش را تطبیق دهد. 

وی ادامه داد: وقتی به صورت ناگهانی دما بالا رود ممکن است برخی از مردم دچار گرما زدگی شوند که برخی گروه‌ها مثل مادران باردار، نوزادان و شیرخواران به این دلیل که آب بدنشان بالاست و سالمندان به دلیل اینکه بیماری دارند در برابر گرما حساس ترند. 

نوری افزود: همه مردم در برابر موج گرمایی که وارد کشور شده در معرض خطر هستند. نشانه‌های پوستی مرحله اول و  گرفتگی عضلات مرحله دوم نشانه‌های گرمازدگی، تهوع، استفراغ، گیجی، تهوع و. مراحل نهایی و حاد ابتلا به گرمازدگی است. 

معاون آموزش همگانی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: وقتی موج گرما می‌آید در ابتدای موج گرمازدگی مردم بیشتر است و بعد از دو هفته شرایط عادی می‌شود. مردم وقتی علایم اولیه را دیدند مایعات بیشتری بنوشند آن هم نه آب خالی. مایعات حاوی املاح باید باشد باید دوغ و شربت آبلیمو استفاده شود. 

وی در ادامه توصیه‌هایی به مردم کرد که از خطر گرمازدگی در امان بمانند و افزود: کودک را در ماشین تنها نگذاریم، پدر و مادر مسن را در خانه تنها نگذاریم، بردن بیمار به منطقه خنک و اگر وضعیت شدید بود شربت اُ آر اس هم به بیمار داده شود.